Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: ciepło.
  W większości kraju pogodnie

  18-06-2019 06:24 Biomet okaże się korzystny

  Zapowiada się pogodny dzień

  PAP/EPA/FILIP SINGER

  Zapowiada się pogodny wtorek, miejscami przelotnie popada deszcz. W górach może zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 29 stopni Celsjusza.

  We wtorek w województwach południowo-wschodnich przelotnie popada słaby deszcz o sumie 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. W Beskidzie miejscami mogą pojawić się burze z opadem wielkości 10-20 l/mkw. i porywami wiatru sięgającymi 60-80 kilometrów na godzinę. Poza tym wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 29 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje ze wschodu i południowego wschodu.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność w ciągu dnia odnotujemy na południowym wschodzie kraju, wyniesie około 80 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku północno-zachodnim. W niemal całym kraju odczujemy ciepło, tylko na krańcach południowych i zachodnich - gorąco. Warunki biometeorologiczne okażą się korzystne.

  Prognoza pogoda dla wybranych miast:

  TRÓJMIASTO

  Słonecznie, termometry pokażą maksymalnie 25 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w Gdańsku, w południe na barometrach zobaczymy 1021 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotnie popada deszcz. Temperatura wzrośnie do 27 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, wschodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 987 hPa.

  POZNAŃ

  Na ogół słonecznie, termometry pokażą maksymalnie 27 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1008 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, temperatura wzrośnie do 25 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje ze wschodu. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 1006 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, termometry pokażą maksymalnie 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe na barometrach zobaczymy 1002 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...