Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  ciepło, ale miejscami zagrzmi i popada

  05-09-2018 06:22 Biomet będzie neutralny bądź niekorzystny

  Miejscami mogą wystąpić burze

  pawpaw67/flickr (CC BY 2.0)

  W środę znajdą się regiony, gdzie może popadać i zagrzmieć. Termometry wskażą do 26 stopni Celsjusza.

  Na zachodzie, Pomorzu i w Wielkopolsce zapowiada się pogodny dzień. Na pozostałym obszarze mogą wystąpić przelotne opady deszczu, niewykluczone są też burze - lokalnie z gradem. Na termometrach zobaczymy od 22 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 26 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany północny wiatr. Podczas burz powieje silniej, do 80 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność powietrza, która przekroczy 60 procent, odnotujemy na wschodzie. Będzie się ona zmniejszać w kierunku zachodnim. Na południowym wschodzie oraz w części Podlasia odczujemy ciepło, a na pozostałym obszarze komfort termiczny. Meteopaci ze wschodnich regionów będą narzekać na pogodę - tam warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Przelotny deszcz lub burza. Termometry pokażą 25 st. C. Z północy powieje słaby i umiarkowany wiatr, w porywach burzowych osiągnie do 80 km/h. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 1002 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Temperatura wzrośnie do 24 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 1005 hPa.

  GDAŃSK

  Pogodnie. Na termometrach mieszkańcy Gdańska zobaczą 23 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północny wiatr. Ciśnienie waha się, po południu barometry pokażą 1017 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Termometry wskażą 24 st. C. Z północy powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie waha się, po południu barometry pokażą 1002 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura wyniesie 26 st. C. Powieje słaby, północny wiatr, ale w porywach burzowych może osiągać do 80 km/h. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 987 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....