Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  ciepło, ale miejscami przelotny deszcz

  06-01-2018 06:45 Termometry pokażą nawet 10 stopni

  Czeka nas lekki deszcz

  Foto: Visualhunt (CC BY-SA 1.0)/Guziec, film: TVN Meteo

  Dziś spodziewajmy się słabych opadów deszczu oraz do 10 stopni Celsjusza na słupkach termometrów.

  Dziś zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na południu, wschodzie i północy kraju słabo popada deszcz do 1-5 l/mkw. Termometry pokażą od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 8 st. C w centrum kraju, do 10 st. C miejscami na południu. Powieje zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, okresami dość silny.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza przekroczy 90 procent na północy, północnym wschodzie, wschodzie i południu kraju. Na zachodzie w województwie lubuskim, w części Dolnego Śląska i Wielkopolski wilgotność będzie najniższa, wyniesie poniżej 80 proc. W wielu regionach odczuwalny będzie komfort termiczny, a na południowym zachodzie będzie ciepło. Warunki biometeorologiczne w wielu regionach okażą się niekorzystne. Jedynie na zachodzie, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie biomet będzie neutralny.

  Prognoza dla wybranych miast

  WARSZAWA

  DZIEŃ: Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, niewykluczony słaby deszcz. Temperatura maksymalna 8 st. C.Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w Warszawie około południa 995 hPa, rośnie.

  TRÓJMIASTO

  DZIEŃ: Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami słaby deszcz. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 1008 hPa, rośnie.

  POZNAŃ

  DZIEŃ: Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 997 hPa, rośnie.

  WROCŁAW

  DZIEŃ: Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 992 hPa, rośnie.

  KRAKÓW

  DZIEŃ: Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami deszcz. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 983 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....