Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: chmury,
  deszcz i gwałtowne burze

  21-06-2019 06:12 Warunki biometeo będą niekorzystne
  Tomasz Wasilewskich o burzach, które wkroczyły nad Polskę Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  W piątek od zachodu w głąb kraju przemieszczać się będą burze, którym mogą towarzyszyć opady deszczu i porywisty wiatr. Termometry pokażą maksymalnie 30 stopni Celsjusza.

  Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu na wschód nad krajem przemieszczają się burzowe fronty atmosferyczne. Gorące powietrze zwrotnikowe od zachodu wypierane jest przez chłodniejsze masy powietrza polarnego.

  Burzowy piątek

  Na piątek synoptycy prognozują zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Od zachodu w głąb kraju przemieszczać się będą burze, którym mogą towarzyszyć opady deszczu rzędu 20-50 litrów wody na metr kwadratowy. Może też sypnąć gradem. Miejscami na południu, wschodzie i w centrum kraju wyładowania będą gwałtowne. Poza tym, w całym kraju może też przelotnie popadać deszcz. Na termometrach zobaczymy od 23 stopni Celsjusza na Pomorzu, przez 28 st. C w centrum kraju, po 30 st. C na Podkarpaciu. Powieje wiatr z kierunków południowych i zachodnich, słaby i umiarkowany. Okresami będzie dość silny, w burzach powieje z prędkością 90-100 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność - przekraczającą 80 procent - odnotujemy na południowym wschodzie. Będzie się zmniejszać w kierunku północno-zachodnim, spadając poniżej 70 procent. Na Podkarpaciu odczujemy gorąco, a w głębi kraju będzie parno i ciepło. Tylko na północnym zachodzie odczujemy komfort termiczny. Biomet okaże się niekorzystny w całym kraju.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, a po południu duże, możliwy jest przelotny deszcz i burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 29 st. C. Zachodni i północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Najsilniej powieje w burzy - z prędkością osiągającą 80-100 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1000 hPa, waha się.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, możliwy jest przelotny deszcz i burza. Termometry pokażą maksymalnie 23 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, okresami będzie dość silny. Najsilniej powieje w burzach - do 80 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1014 hPa, waha się.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, niewykluczony jest przelotny deszcz i burza. Termometry pokażą maksymalnie 26 st. C. Z północnego zachodu powieje, słaby i umiarkowany wiatr, który w burzach może powiać z prędkością do 80 km/h. Ciśnienie około południa osiągnie 1004 hPa, waha się.

  WROCŁAW

  Utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie, możliwy jest przelotny deszcz albo burza. Temperatura osiągnie maksymalnie 26 st. C. Północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr okresami będzie dość silny, a w burzy silny do 80 km/h. Ciśnienie około południa osiągnie 1000 hPa, waha się.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, przelotnie popada deszcz, może zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 28 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany. Okresami będzie dość silny, a w burzy silny - osiągnie do 90 km/h. Ciśnienie waha się, około południa barometry wskażą 986 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • deszcz
  Gdzie ten deszcz?Wielkopolska wysycha
  ~przemo /2019-06-21 09:37

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....