Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: chłodniej, wietrznie, możliwe burze

  22-06-2018 06:42 Miejscami tylko 16 stopni Celsjusza
  Prognoza pogody na dziś Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  W całym kraju na niebie pojawią się chmury. Będą miejsca, gdzie popada deszcz, przejdą też burze. W kilku regionach nie zabraknie jednak także słońca. Będzie chłodniej niż w ostatnich dniach. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 20 stopni Celsjusza.

  Na niebie utrzyma się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, które przyniesie przelotne opady deszczu do 5-15 litrów na metr kwadratowy. Na zachodzie i Pomorzu możliwe są burze. Tylko na Podlasiu, wschodnim Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, przez 18 st. C w centrum kraju do 20 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowanie i dość silnie z zachodu. W porywach wiatr rozpędzi się do 50 kilometrów na godzinę. W burzach podmuchy mogą być silne, do 80 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza wzrośnie powyżej 80 procent w przeważającej części kraju. W całej Polsce odczujemy chłód, który będzie potęgowany przez wiatr i wysoką wilgotność. Biomet okaże się głównie niekorzystny. Tylko mieszkańcy południowego wschodu nie odczują negatywnego wpływu pogody na samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Niebo będą zakrywać chmury kłębiaste w stopniu umiarkowanym i dużym. Możliwe przelotne opady deszczu. Na termometrach maksymalnie 19 st. C. Wystąpi wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie rośnie, około południa osiągnie wartość 1000 hektopaskali.

  TRÓJMIASTO

  Utrzyma się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Również możliwe przelotne opady deszczu, a także burza. Temperatura wzrośnie do 17 st. C. Wiatr zachodni powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie, a w burzy silnie. Ciśnienie rośnie, około południa osiągnie wartość 1010 hPa.

  POZNAŃ

  Pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i możliwość wystąpienia burzy. Na termometrach maksymalnie 17 st. C. Powieje z zachodu, przeważnie słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie, a w burzy silnie. Ciśnienie rośnie, około południa osiągnie wartość 1004 hPa.

  WROCŁAW

  Utrzyma się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Dodatkowo pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 18 st. C. Wystąpi wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie rośnie, około południa osiągnie wartość 1002 hPa, rośnie.

  KRAKÓW

  Niebo będzie zakryte przez zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Termometry wskażą do 18 st. C. Wystąpi wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie rośnie, około południa osiągnie wartość 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....