Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  będą upalne i burzowe miejsca

  14-06-2019 06:13 Kolejny upalny dzień

  Pojawią się groźne burze z gradem

  flickr.com(CC BY 2.0)/ Just Me

  To będzie kolejny upalny dzień. We wschodnich i południowo-wschodnich regionach Polski możliwe są również burze.

  Piątek w wielu miejscach kraju będzie słoneczny. Tylko w województwach wschodnich i południowo-wschodnich wystąpi przelotny deszcz, a poza tym zagrzmi. W trakcie burz spadnie około 10-30 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr w porywach burzowych rozpędzi się do 70-90 kilometrów na godzinę. Lokalnie sypnie gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 34 st. C na Podkarpaciu. Ze zmieniających się kierunków powieje wiatr słaby i umiarkowany.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza na zachodnim obszarze Polski wyniesie do 60 procent, a na wschodnim - 80 proc. Temperaturę w prawie całej Polsce odczujemy jako upalną, jedynie mieszkańcom północy kraju będzie gorąco. W północno-zachodnich regionach biomet będzie neutralny, a w pozostałych częściach kraju - niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Słonecznie. Termometry wskażą maksymalnie 26 st. C. Z północnego zachodu powieje wiatr słaby i umiarkowany. W południe w Gdańsku ciśnienie wzrośnie do 1022 hPa.

  KRAKÓW

  Może spaść przelotny deszcz lub wystąpić burza z opadem w wysokości 10-20 l/mkw. i porywami wiatru oscylującymi w granicach 60-80 km/h. Termometry pokażą 33 st. C. Ze wschodu powieje wiatr słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie wzrośnie do 989 hPa.

  POZNAŃ

  Słoneczna aura. Termometry wskażą do 33 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W południe rosnące ciśnienie dojdzie do 1010 hPa.

  WARSZAWA

  Pochmurno z rozpogodzeniami, choć rano możliwy przelotny deszcz. Temperatura dojdzie maksymalnie do 30 st. C. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z północy. W południe ciśnienie wzrośnie do 1006 hPa.

  WROCŁAW

  Słonecznie. Temperatura maksymalna sięgnie 31 st. C. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z południowego wschodu. Ciśnienie wyniesie w południe 1004 hPa i będzie się wahać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....