Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  35 stopni i gwałtowne burze

  12-06-2019 06:12 Będzie upalnie

  Nad część Polski nadciągną burzowe chmury

  Klaudia Walewska

  W środę upalnie będzie w całej Polsce. Miejscami pojawią się burze - nawet gradowe.

  W środę w zachodnich regionach przelotnie popada deszcz i zagrzmi. Możliwe są lokalne opady gradu. W pozostałych częściach kraju będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 31 st. C na Suwalszczyźnie do 35 st. C na Ziemi Łódzkiej i w Wielkopolsce. Wiatr południowo-wschodni powieje słabo i umiarkowanie, w porywach burzowych do 90 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  W zachodniej części Polski wilgotność powietrza wyniesie 70 procent. W centralnych regionach może sięgnąć od 50 do 70 procent, natomiast na wschodzie wartość ta może być niższa niż 50 procent. W całym kraju zapanuje upał. Biomet będzie niekorzystny - pogoda negatywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

   

  Bez chmur lub z małym zachmurzeniem. Maksymalna temperatura, jakiej należy się spodziewać, to 34 st. C. Z południowego wschodu powieje wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 1000 hPa i dalej będzie spadać.

  POZNAŃ

  Małe zachmurzenie lub bezchmurne niebo. Termometry pokażą maksymalnie 35 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr południowo-wschodni. Ciśnienie spada, po południu wyniesie do 998 hPa i dalej będzie spadać.

  GDAŃSK

  Zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Maksymalna spodziewana temperatura to 32 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego wschodu. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 1011 hPa i dalej będzie spadać.

  WROCŁAW

  Przelotnie popada lub zagrzmi. Termometry wskażą do 34 st. C. Słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, powieje wiatr południowo-wschodni. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 994 hPa i dalej będzie spadać.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Termometry wskażą maksymalnie 33 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego wschodu. Ciśnienie spada, po południu sięgnie 985 hPa i dalej będzie spadać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • pogoda
  od kiedy amerykanie przejęli kontrolą nad pogodą stała się ona nieprzewidywalna
  MarianJK /2019-06-12 07:18

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...