Informacje
 • Prognoza pogody na 16 dni: lato jeszcze wróci. Nawet do 29 st. C

  01-09-2013 17:50 Długoterminowa prognoza pogody TVN Meteo

  Pogoda na 16 dni: trochę deszczu, ale z każdym dniem coraz ładniej

  Synoptycy przewidują, że chociaż wrzesień rozpocznie się chłodno i deszczowo, z każdym kolejnym dniem będzie coraz przyjemniej. Wszystko wskazuje na to, że słoneczna, wyżowa pogoda utrzyma się aż do połowy września - podkreśla Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

  - Przez najbliższe dwa dni Polska pozostanie pod wpływem zatoki niżowej.  Napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie znad Atlantyku - wyjaśnia deszczową aurę synoptyk.

  Poniedziałek w Polsce będzie pochmurny. Nie powinny nas także dziwić intensywne opady deszczu na północy, o wydajności opadu nawet 30mm.

  Tego dnia niewielkie przejaśnienia tylko w południowo-wschodniej części kraju. Termometry wskażą 13 st. C na Suwalszczyźnie do 19°C na Podkarpaciu. Poniedziałkowy wiatr będzie dość silny, w porywach osiągając nawet 45-60km/h.

  Nadchodzi wyż z pogodą

  - Trzeciego dnia września nad Europą centralną zagości wyż, kierujący do nas ciepłe i suche masy powietrza polarno-morskiego, przejściowo zwrotnikowego, z południa kontynentu. Wszystko wskazuje na to, że słoneczna, wyżowa pogoda utrzyma się aż do połowy września - podkreśla synoptyk Wojciech Raczyński. Tego dnia jeszcze utrzymają się przelotne opady deszczu. Słupki rtęci sięgną od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C. na Podkarpaciu. Wiatr o kierunku północno-zachodnim będzie dosyć umiarkowany, choć w porywach mozę osiągnąć 30-45km/h.

  W środę wyż na dobre zagości nad naszym krajem - będzie pogodnie i słonecznie, a synoptycy nie przewidują deszczu. Tego dnia temperatura wyniesie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Pomorzu Zachodnim.

  Równie pogodnie będzie w czwartek - w dzień termometry wskażą 22 st. C na Suwalszczyźnie oraz 26 st. C na Dolnym Śląsku. Nieco cieplej będzie w piątek - w dzień zobaczymy na termometrze od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Sobota też będzie pogodna - termometry wskażą od 24 st. C. do nawet 29 st. C!

  Chwila odpoczynku

  Od niedzieli temperatury znów zaczną spadać, choć, jak zaznaczają synoptycy, nie będzie to załamanie pogody. Poniedziałek 9 września powita nas temperaturami rzędu 20-25 st. C. We wtorek na termometrach w Polsce zanotujemy 19-24 st. C.

  W środę 11 września będzie już cieplej - słupki rtęci będą pokazywać 20-26 st. C, a najcieplej będzie w czwartek. Tego dnia synoptycy przewidują, że termometry miejscami pokażą nawet 27 st. C.

  Weekend według synoptyków będzie ciepły, choć miejscami warto wyjąć z szaf tego dnia cieplejszy płaszcz. W piątek, sobotę i niedzielę temperatura utrzyma się na poziomie 18-25 st. C.

  16 i 17 września będzie nam ciepło w całej Polsce - słupki rtęci sięgną od 20 st. C do 26 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • lato
  Lato trwa do 23 września wiec takie temperatury są normalne, skoro w marcu może sypać śnieg to dlaczego we wrześniu ma nie być gorąco
  ~Haski /2013-09-03 12:08
 • do ~JJJ
  Zgadzam się z tobą, że te temperatury są normą we wrześniu. Większość osób co tu piszą komentarze to same zimnoluby i dziwaki co narzekają, że im wiecznie za gorąco i pogoda słoneczna nie pasuje. Najlepiej chcieliby, żeby lata wogóle nie było tylko cały rok paskudna jesień i zima. Jak wampasuje ciągłość pór roku i temperatury ( w naszym klimacie może być <-35 w zimie to 35 stopni i więcej w lecie spadać do klimatu okołobiegunowego!!!!!!!. Najlepiej do tundry
  ~saddffsdfsfdfd /2013-09-02 21:08
 • Normalna wrześniowa pogoda temperatura.
  Oby tylko prognozy się sprawdziły. 29 st.C 7 września jest zupełnie czymś naturalnym. Pamiętam jak kiedyś 30 września było około 30 st.C a wieczorem przeszła burza z piorunami niestety przynosząc październikową jesień. Pamiętam jak w październiku temperatury przez dłuższy czas dochodziły do +25 st.C. To nie jest globalne ocieplenie to normalność.
  ~JJJ /2013-09-02 15:52
 • do pbrn
  We wrześniu 30 bywa, Rok temu koło 10 września było właśnie 30 w Poznaniu :)
  ~ala /2013-09-02 15:52
 • To są amerykańskie wróżby
  TVN korzysta z amerykańskich prognoz długoterminowych, kóre są w miarę rzetelne. Czasami coś przewiduje sam żeby zrobić njusa i przyjemność upałolubnym dziennikarzom stacji, a prognozy Jankesów upałów nie wróżą :) Tym razem jednak jak się nie sprawdzi, to pretensje do zjadaczy burgerów ;)
  ~onyx /2013-09-02 14:54

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...