Informacje
 • Prognoza pogody na 16 dni:
  czeka nas zimowy incydent

  24-11-2019 15:15 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni: czasami nawet aż 10 stopni ciepła Foto: Shutterstock/tvnmeteo.pl | Video: tvnmeteo.pl

  Na początku grudnia do całej Polski napłynie arktyczne zimno z północy.

  Zanim przyjdzie duże ochłodzenie, to jeszcze przez kilka dni, do końca listopada, temperatura pozostanie na poziomie niewiele różniącym się od obecnego. A obecny stan rzeczy wygląda tak, że nad wschodnią Polskę płynie chłodne powietrze z Rosji, za co odpowiada wyż z centrum w pobliżu Moskwy, a nad zachodnią część naszego kraju dociera cieplejsze powietrze z południa - to z kolei zasługa niżów, które przemierzają od wielu dni zachodnią i południową Europę. W najbliższych dniach, w miarę jak będzie słabnąć rosyjski wyż, możemy spodziewać się nieco silniejszego napływu łagodnego powietrza, co przełoży się na niewielkie i chwilowe ocieplenie (patrz mapa).

  Do końca listopada najwyższej temperatury możemy spodziewać się od środy do piątku - wtedy na wschodzie będzie 6-7 stopni, a na południu przewidujemy ich 11. Później, od pierwszych dni grudnia, wszyscy odczujemy napływ zimnego powietrza z północy i temperatura spadnie na tyle, że od 3 grudnia nie tylko nocami, ale również w ciągu dnia, będzie lekki mróz. Mroźna pogoda nie będzie dotyczyć samego wybrzeża oraz zachodniej Polski - tam może być około zera stopni lub lekko powyżej zera. Po kilku dniach z arktycznym powietrzem napłynie cieplejsze, atlantyckie powietrze i znowu ma być dodatnia temperatura, ale nie wyższa niż 5-6 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Pogoda
  Z tego co pamiętam z dzieciństwa, miesiąc grudzień nigdy nie był stabilnie zimowy. Nawet przed słynną zimą stulecia w 1978 roku prawie do końca miesiąca było ciepło i mokro,aż wszystko tuż przed Sylwestrem ''w mgnieniu oka'' zmieniło się o 180 stopni.Jesienne długo utrzymujące się ciepłe południowe wiatry, nie licząc obecnego incydentu z wyżem rosyjskim,którego każdy ma już dość,muszą być zapowiedzią poważniejszych zmian w pogodzie.Trudność polega na tym,czy zmiany nastąpią po Świętach Bożego Narodzenia,czy dopiero w styczniu.
  ~Lech /2019-11-24 21:22

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...