Informacje
 • Prognoza pogody na 16 dni:
  coraz więcej chłodu

  01-12-2019 14:52 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni: czasami nawet aż 10 stopni ciepła Foto: pixabay | Video: tvnmeteo.pl

  Chłodny początek grudnia to jeszcze nie zima, ale na więcej niż kilka stopni powyżej zera nie możemy już liczyć. Do Polski napłynęło arktyczne powietrze i podobne sytuacje, przerywane małymi ociepleniami, będą zdarzać się w pierwszej połowie miesiąca.

  Obecne ochłodzenie wkradło się do dużej części Europy (patrz mapa) między niżem, który w poniedziałek będzie nad północną Skandynawią, a wyżem znajdującym się nad Irlandią. Taki układ ciśnienia powoduje przemieszczanie się zimnych mas powietrza z północy na południe i w zasięgu tego chłodu jest nie tylko cała Europa Środkowa i Wschodnia, ale też na przykład kraje Beneluksu. Natomiast ciepłe powietrze zostało zepchnięte na samo południe kontynentu (Włochy) i bez przeszkód płynie też nad Atlantykiem w kierunku Islandii.

  Przed nami, w nowym tygodniu, chłodne dni z temperaturą od 1-2 stopni na wschodzie do 6-7 na zachodzie i południu. Nocami, zwłaszcza w czasie rozpogodzeń, kilkustopniowy mróz. W następnym tygodniu lekki mróz możliwy jest także w ciągu dnia na wschodzie kraju, a najwyższa temperatura, jakiej możemy się wtedy spodziewać, to 4 stopnie w zachodniej Polsce. Podobnie będzie wyglądać temperatura w następnych dniach aż do 17 grudnia - w dzień będzie przeważnie od około 0 stopni na wschodzie do 3-4 na zachodzie.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Grudzień z klimatem listopada
  U nas późna jesień i względny spokój w pogodzie,a na obrzeżach Północnej Europy zima na całego.Niedzielny konkurs PŚ w skokach w Ruce (Finlandia) został odwołany z powodu b.silnego wiatru .Odczuwalna temp.to-20 st.C ,a było tylko -9 st. Moim zdaniem za kilka dni grudzień może nam ''rozbrykać się'' z tymi wiatrami. Nie ma rosyjskiej blokady.Wiry atlantyckie swobodnie z impetem będą mogły ruszyć na wschód.W takiej dynamicznej pogodzie nie ma miejsca na stabilną zimę.Polska do tej pory miała szczęście do aury.Wszystko co najgorsze działo się w Europie,nasz kraj omijało.Oby tak było dalej.Chociaż szanse na białe święta z dnia na dzień maleją,to przy tej ''skocznej''pogodzie wszystko może się zdarzyć.
  ~Lech /2019-12-01 20:19

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...