Informacje
 • Prognoza na Wszystkich Świętych: w kilku regionach mogą przydać się parasole

  31-10-2014 07:14 Specjalna prognoza pogody TVN Meteo na najbliższe dni

  Na termometrach zobaczymy 7-15 st. C

  Fot. Shutterstock / Film: TVN24

  Przez kolejne trzy dni - piątek, sobotę i niedzielę - wielu z nas wybierze się na groby zmarłych bliskich, by ich wspominać. O tym, jakiej możemy się wówczas spodziewać pogody, opowiada synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński.

  W najcieplejszym momencie dnia termometry w piątek 31 października wskażą od 7 st. C na wschodzie, przez 9 st. C. w centrum kraju, do około 11-12 st. C na zachodzie. Rano w wielu miejscach w kraju mogą się pojawić mgły.

  Niestety - meteorolog prognozuje, że słonecznie będzie jedynie na południowym zachodzie. W pozostałych rejonach synoptyk TVN Meteo prognozuje zdecydowane zachmurzenie. Niewykluczone, że w centrum i na północnym wschodzie przelotnie pokropi.

  Dzień Wszystkich Świętych

  Wojciech Raczyński prognozuje, że w sobotę na północy i na północnym zachodzie Polski możliwe są opady deszczu. Wywoła je nacierająca z zachodu zatoka niżowa, której miejsce robi odchodzący na wschód wyż. Na pozostałym obszarze kraju parasole okażą się nieprzydatne. Dodatkowo w godzinach rannych pojawią się mgły. Wszystkim nam przydadzą się za to cieplejsze płaszcze i rękawiczki - termometry wskażą od 7-9 st. C na wschodzie, przez 10 st. C w centrum, do 12-13 st. C na zachodzie kraju.

  Dzień Zaduszny

  W niedzielę mieszkańcy Polski mogą spodziewać się przejaśnień. W żadnym z województw nie powinno padać, choć na niebie utrzyma się umiarkowane zachmurzenie. Prognozuje się, że termometry w najcieplejszym momencie dnia będą pokazywać na ogół  wartości powyżej 10-tej kreski (tylko na północnym wschodzie temperatura sięgnie 9 st. C). Do 14-15 st. C ma być na zachodzie kraju. Tam będzie najcieplej.

  Aura trochę się pogorszy, ale będzie ciepło

  Synoptyk TVN Meteo zaznacza, że skutkiem "przepychanki" między zatoką niżową a wyżem będzie nieznaczne pogorszenie się aury. Zauważa jednak, że do Polski napłynie ciepłe powietrze z południowego zachodu.

  Tak więc od niedzieli powinno być nam nieco cieplej i nie powinniśmy przez kilka kolejnych dni doświadczać przymrozków.

  - Ewentualnie mogą występować gdzieś tuż przy gruncie lub na krańcach wschodnich czy w górach - precyzuje meteorolog.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...