Informacje
 • Prognoza na pięć dni: najpierw wiosna, potem zima

  16-02-2020 15:34 Prognoza tvnmeteo.pl. Co nasz czeka w tym tygodniu?
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: PAP/EPA/ROBIN VAN LONKHUIJSEN/ventusky.com | Video: Ventusky.com

  Jeszcze w poniedziałek termometry wskażą nawet kilkanaście stopni. Z dnia na dzień będzie jednak coraz chłodniej, pojawią się także opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu. Silny wiatr będzie się stopniowo uspokajał.

  W poniedziałek na niebie pojawi się zachmurzenie zmienne. Miejscami należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na Podlasiu do 15 st. C w Małopolsce. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Miejscami, zwłaszcza w północnej części kraju, jego porywy mogą być silniejsze - w strefie brzegowej osiągną ponad 70 kilometrów na godzinę. W górach powieje z prędkością 90-120 km/h.

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Sprawdź, gdzie obowiązują.

  Silny wiatr zacznie się uspokajać

  We wtorek na Podkarpaciu, Pomorzu i Ziemi Lubuskiej prognozowane są przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Podkarpaciu. Umiarkowany i dość silny wiatr, który okresami w porywach będzie rozpędzał się do 40-60 km/h powieje z południowego zachodu. W strefie brzegowej porywy wiatru mogą przekraczać 60 km/h.

  Środa zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Na zachodzie i w centrum przelotnie popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z południowego zachodu powieje słabo i umiarkowanie.

  Szansa na śnieg

  Czwartek na północy i zachodzie będzie pogodny. W pozostałych regionach, szczególnie w centrum kraju, może spaść deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna sięgnie od 4 st. C na Podkarpaciu do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  W piątek pogodnie będzie jedynie na Pomorzu. W pozostałej części kraju należy spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Pomorzu. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...