Informacje
 • Prognoza na 16 dni: nadchodzi upał gigant

  19-06-2016 09:50 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Nadchodzą upały

  Fot.: Shutterstock/ TVN Meteo, film: TVN Meteo

  Mamy właśnie najdłuższe dni w roku i jednocześnie w tym samym czasie, kiedy słońce grzeje najdłużej, napływa do nas gorące powietrze. Taki splot okoliczności musi skończyć się wielkimi upałami.

  Przychodzą one do Polski z północnej Afryki, a teraz pomaga w tym niż, który jest nad Bałkanami. On po swojej wschodniej stronie zaciąga do nas upalne masy powietrza (patrz mapa). Ten niż szybko odejdzie sobie na północ Europy, a jego miejsce zajmie gorący wyż.

  Pierwsze dni tygodnia, czyli początek lata, zapowiadają się bardzo gorąco. Codziennie gdzieś w Polsce temperatura będzie przekraczać 30 stopni i może dojść nawet do 35! Po kilku dniach takiego piekła temperatura  na weekend trochę się obniży, ale nadal będzie bardzo ciepło, bo od 23 do 29 stopni. Po tym chwilowym odpoczynku od upału prawdopodobnie czeka nas nowa fala upałów powyżej 30 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Potrzebne nam deszcze
  Potrzebne nam deszcze i to nie takie nawalne krótkie, tylko takie spokojne dłuższe, które wsiąkają w ziemię. Mam działkę, więc wiem co piszę. Mamy ogromną suszę. Ja sobie jakoś ręcznie podleję rośliny, ale pól podlać się nie da. Zabetonowaliśmy miasta, miasteczka i nawet często wsie, powycinaliśmy drzewa (zatrzymywały wodę), na efekty nie trzeba czekać.
  ~grazyna /2016-06-21 09:15
 • do Warszawiak
  Nie okłamuj samego siebie ;) Chodzi nie tylko o pogodę ale i o nazwę użytkownika.
  ~Nick /2016-06-20 22:31
 • Módlcie się o nogi bo o rozum zbyt późno.
  Jak Wam słońce wszystko wypali, ciekawe co będziecie żreć. Suszy i upału może oczekiwać tylko leń i głupek, który nie zdaje sobie sprawy z jego konsekwencji i mysli jedynie o wygrzaniu własnego tyłka.
  ~Eni /2016-06-20 21:58
 • ........................
  I po co ta pyskówka ? Ktoś kto dobrze znosi upały nie zrozumie tego , który w czasie upału zdycha, bo np.. jest po zawale, po udarze.. Dziwi mnie tylko , ze tak brak ludziom empatii. Ja oczywiście tez bardzo zle znoszę upały. Ubiegłoroczne temperatury do 38 st w rozgrzanym mieście ledwo przetrwałam. I takie pyskówki że mam zjeżdzać na Antarktydę są zwyczajnie szczeniackie i nie na miejscu. Równie dobrze ja mogę powiedzieć :wynocha do Afryki. Wspieram duchowo tych którym w upał jest żle. Mam nadzieję, że temperatury nie będą aż tak wysokie.
  ~Liv /2016-06-20 21:49
 • Pogoda
  I bardzo dobrze i tak ma być!
  ~Warszawiak /2016-06-20 14:56

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...