Informacje
 • "Pogromca wiatru, deszczu i hektopaskali". Piotr Adamczyk prezenterem pogody

  08-03-2019 22:06 Najnowsza rola
  Spełnia się marzenie Piotra Adamczyka. Chciał "być pogodynem" Foto: tvnmeteo.pl | Video:  

  Znamy go z takich filmów, jak "Listy do M.", "Och, Karol 2" czy "Lejdis". Do kin wszedł właśnie najnowszy film z jego udziałem - "Całe szczęście", ale przed Piotrem Adamczykiem pojawiła się też nowa rola - prezentera pogody.

  W piątek 8 marca Piotr Adamczyk zadebiutował jako prezenter pogody w "Faktach" TVN. Prowadząca wydanie Justyna Pochanke zaanonsowała go jako "pogromcę wiatru, deszczu i hektopaskali".

  - To było moje marzenie zawsze. W klasie wszyscy chcieli być aktorami, a ja marzyłem o tym, że będę pogodynem. Spełnia się - stwierdził.

  Adamczyk o pogodzie na najbliższe dni

  Jak zauważył prezenter, Europa pozostaje pod wpływem dynamicznych układów niżowych znad Skandynawii i z Oceanu Atlantyckiego. Centra wirów niżowych wędrują wolno na wschód.

  - Z północnego zachodu zaczęło napływać do Polski chłodniejsze powietrze polarne, które zostanie niestety u nas na dłużej, przyniesie ze sobą opady deszczu i deszczu ze śniegiem - mówił Adamczyk.

  Noc z piątku na sobotę okaże się pochmurna, ale pojawią się przejaśnienia.

  - Na północnym wschodzie wystąpią słabe opady deszczu ze śniegiem, temperatura w nocy spadnie do zera stopni na Suwalszczyźnie i dwóch w centrum, a nawet czterech stopni na Podkarpaciu. W sobotę rano będzie już dużo chłodniej - zauważył prezenter.

  Za dnia od zachodu do naszego kraju wkroczy strefa chmur, które przyniosą ze sobą opady deszczu. Temperatura wzrośnie od 7 stopni na Suwalszczyźnie i Warmii, 9-10 stopni w centrum, 12-13 stopni w Małopolsce i na Podkarpaciu. Adamczyk podkreślił, że możemy spodziewać się dużo silniejszych porywów wiatru.

  - W porywach osiągać będzie 50 do 80 kilometrów na godzinę, ale na wybrzeżu możliwe są porywy silniejsze, nawet do 90 kilometrów na godzinę [...] W górach te porywy przekroczą 100 kilometrów na godzinę - zaznaczył.

  Kolejne dni również okażą się pochmurne. W niedzielę pojawi się następna strefa opadów deszczu i deszczu ze śniegiem i będzie przemieszczać się nad Polską z południa na północ. Temperatura sięgnie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Śląsku.

  - W poniedziałek będzie chłodniej. Temperatura wyniesie od 3 do 8 stopni. Padać ma również deszcz ze śniegiem i mokry śnieg, możliwe niestety są również burze - stwierdził Adamczyk.

  Tu zobaczysz Piotra Adamczyka w swojej najnowszej roli:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Swietne, usmialem sie do lez
  Znakomity Piotr Adamczyk , I jako papiez, I jako uwodziciel i wreszcie jako prezenter pogody. Brawo! Tylko brode radze zgolic, niezbyt fotogeniczna
  ~Jerzy /2019-03-11 14:02
 • Genialne!
  Więcej takich prognoz z jajem ;)
  ~chmurzasty /2019-03-10 18:45
 • Pogodynka
  Panie Piotrze, jakby tak zechciał pan zostać na dłużej, i prezentować nam pogodę z przyjemnością obejrzę, choć rozumiem, że wystąpił pan w tym wyjątkowym dniu jakim jest Dzień Kobiet i tylko dlatego, pozdrawiam.
  Piotr33 /2019-03-09 10:20
 • prezenter pogody
  Częściej takich prezenterów dawajcie
  ~Luk /2019-03-09 08:33

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....