Informacje
 • Pogodowe zawirowanie przed Wielkanocą. Po burzach przyjdzie ochłodzenie

  31-03-2021 15:35 Pogoda tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: Ventusky

  Nadchodzące dni upłyną pod znakiem dynamicznej pogody. Czwartek przyniesie nam wyładowania atmosferyczne i maksymalnie 21 stopni na termometrach. Potem znacznie się ochłodzi, miejscami wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Sprawdź, jaka pogoda będzie towarzyszyć nam w Święta Wielkanocne.

  Pierwszy dzień kwietnia na północy i zachodzie przyniesie przelotne opady deszczu o sumie do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze kraju będzie grzmieć, a podczas burz opady mogą sięgnąć do 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Pomorzu do 21 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z północnego zachodu będzie umiarkowany, w porywach rozpędzi się do 45 kilometrów na godzinę. Podczas burz może wiać z prędkością do 70 km/h.

  W piątek na Podkarpaciu pojawią się przelotne opady deszczu do 1-3 l/mkw. W innych regionach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr z północy będzie słaby i umiarkowany.

  Jaka pogoda w święta?

  Sobota zapowiada się pogodnie jedynie na Pomorzu. W pozostałej części Polski pojawią się przelotne opady deszczu, a na wschodzie deszczu ze śniegiem o sumie do 1-5 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 5 st. C na Podkarpaciu do 10 st. C na Pomorzu. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Wielkanoc na Podkarpaciu upłynie pod znakiem opadów deszczu ze śniegiem do 1-2 l/mkw. W innych regionach będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 6 st. C na Podkarpaciu do 12 st. C na Pomorzu. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni wiatr.

  Poniedziałek Wielkanocny przyniesie pogodną aurę w całym kraju. Termometry pokażą maksymalnie od 10 st. C na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z południa powieje słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....