Informacje
 • Pogoda w Wigilię i święta. Sprawdź prognozę na pięć dni

  23-12-2019 16:15 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Tim Mossholder/Unsplash.com/Ventusky.com | Video: Ventusky.com

  W Boże Narodzenie w części kraju może spaść śnieg. Będą jednak też miejsca w Polsce, gdzie na białe Święta nie ma co liczyć - tam spadnie deszcz. Większe ochłodzenie przyjdzie w kolejnych dniach.

  W Wigilię w wielu regionach możliwe są opady deszczu, a w górach - śniegu. Będzie mglisto. Temperatura wyniesie od 6 stopni Celsjusza na wschodzie do 8 st. C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

  A jakie będą Święta?

  Pierwszy dzień Świąt upłynie na ogół pod znakiem deszczu, a na Podkarpaciu - deszczu ze śniegiem. W górach możliwe są opady śniegu. Na termometrach zobaczymy od 3 st. C na Podkarpaciu do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje słaby i umiarkowany północno-zachodni wiatr.

  Drugi dzień Świąt okaże się pochmurny. Popada deszcz i deszcz ze śniegiem, a na Podkarpaciu - śnieg. Temperatura wyniesie od 2 st. C na Podkarpaciu do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr będzie północno-zachodni.

  Możliwy śnieg

  W piątek pogodnie będzie tylko na zachodzie. W pozostałych regionach możliwe są przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy od 1 st. C na wschodzie do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

  Miejscami tylko 0 stopni

  Sobota okaże się pogodna tylko na Pomorzu. Na pozostałym obszarze pojawią się przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy od 0 st. C na wschodzie do 3 st. C na Pomorzu. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Czy jest cos niezwyklego w tej pogodzie?
  Pamietam dziesiatki takich Bozych Narodzen. Nie wierzcie w zadne zmiany klimatu. Sciema i nic wiecej.
  ~Alek /2019-12-23 22:56

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....