Informacje
 • Pogoda na Wielkanoc. Najpierw eksplozja ciepła, później ochłodzenie

  30-03-2021 14:49 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: Ventusky.com

  Kolejne dni przyniosą nam dynamiczną aurę. Najpierw ociepli się do nawet 22 stopni Celsjusza, ale pojawią się też burze i silniejszy wiatr. Potem nadejdzie ochłodzenie, a wraz z nim miejscami deszcz ze śniegiem. Sprawdź, jaka pogoda czeka nas w Wielkanoc i lany poniedziałek.

  Najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad północnymi Włochami i Bałkanami. Z południowego zachodu napłynie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. W czwartek kraj zacznie od północy być obejmowany przez chłodny wir niżowy znad północnej Rosji, pchający w stronę Europy Środkowej zimne masy powietrza polarnego, sprzyjające formowaniu się chmur kłębiastych i burz. W kolejnych dniach, w napływającym z północy zimnym powietrzu, wystąpią przelotne opady deszczu, a w sobotę deszczu ze śniegiem.

  Sytuacja nieco zmieni się w Wielkanoc, kiedy kraj na chwilę ma znaleźć się pod wpływem wyżu znad Atlantyku, stąd rozpogodzenia i wrzut nadchodzącego z zachodu nieco cieplejszego powietrza polarnego. Jednak od północy wciskać się zacznie zimny niż znad Morza Norweskiego. W Poniedziałek Wielkanocny wkroczy do kraju chłodny front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu, wypychając łagodniejsze masy powietrza na wschód. W okresie poświątecznym ściągane z dalekiej północy zimne powietrze rozleje się nad Europą Zachodnią i Środkową, niosąc opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

  Do 22 stopni

  W środę rano należy spodziewać się miejscami mgieł i zamgleń. W ciągu dnia zrobi się pogodnie i ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Lokalnie może być cieplej. Powieje południowo-zachodni i zachodni wiatr, będzie on słaby i umiarkowany. Na północy okresami może przybierać na sile, w pasie wybrzeża wiejąc z prędkością do 60 kilometrów na godzinę.

  Czwartek zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami i wędrującymi od północy w głąb kraju przelotnymi opadami deszczu do 5-15 litrów wody na metr kwadratowy oraz burzami na południu i w centrum kraju. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 st. C na Pomorzu, przez 19 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu i północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może osiągać większą prędkość. Podczas burzy jego porywy mogą dochodzić do 80 km/h.

  Przyjdzie ochłodzenie

  Piątek przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami. Na południowym wschodzie i północy kraju wystąpią przelotne opady deszczu do 1-4 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 8 st. C na Podlasiu, przez 10 st. C w centrum kraju, do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego zachodu.

  Sobota na Pomorzu będzie dość pogodna i bez opadów. W pozostałych regionach kraju należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i deszczu ze śniegiem do 1-5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. C na Podlasiu i w centrum kraju, do 10 st. C na Pomorzu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z północy. Okresami może przybierać na sile i w porywach rozpędzać się do 50-60 km/h.

  Pogoda na Wielkanoc

  Wielkanoc upłynie pod znakiem pochmurnego nieba z rozpogodzeniami. Tylko na południowym wschodzie kraju pojawić się mogą przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna sięgnie od 7 st. C na Podkarpaciu, przez 10 st. C w centrum kraju, do 12 st. C na Pomorzu Zachodnim. Zachodni i północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie na północy okresami może wiać dość silnie.

  Poniedziałek Wielkanocny przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami i wędrującymi od północy w głąb kraju przelotnymi opadami deszczu do 5-10 l/mkw. Na Pomorzu deszczowi będzie towarzyszyć śnieg. Na termometrach zobaczymy od 7 st. C na Pomorzu, przez 14 st. C w centrum kraju, do 15 st. C na Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z zachodu i południowego zachodu. Okresami jego porywy będą silniejsze i rozpędzą się do 60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...