Informacje
 • Pogoda na pięć dni: pochmurny, deszczowy i wietrzny weekend

  05-12-2019 15:38 Sprawdź, co szykuje nam pogoda
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: PAP/EPA/Enric Fontcuberta | Video: Ventusky.com

  Przed nami pochmurny i deszczowy weekend. W sobotę termometry pokażą maksymalnie dziewięć stopni Celsjusza. Powieje też silniejszy wiatr, nad morzem może wiać w porywach z prędkością 70 kilometrów na godzinę.

  Zapowiada się pochmurny piątek na zachodzie i północy kraju. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Na Wybrzeżu, Pomorzu, Kujawach, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie okresami wystąpią opady deszczu o sumie do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 4 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-65 kilometrów na godzinę.

  Pochmurno i deszczowo

  Przed nami pochmurna sobota z opadami deszczu do 5-10 l/mkw. przemieszczającymi się od zachodu w głąb kraju. Tylko na Podkarpaciu i w Małopolsce nie będzie padać. Na termometrach zobaczymy od 5 st. C na południowym wschodzie, przez 6 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni i południowo-zachodni będzie umiarkowany i dość silny. W porywach powieje do 60 km/h, na Wybrzeżu do 70 km/h.

  Na niedzielę synoptycy prognozują duże zachmurzenie z okresowymi opadami deszczu, którego spadnie do 5-10 l/mkw. Jedynie na południowym wschodzie kraju nie będzie padać. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Podlasiu, przez 7 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach rozpędzi się do 50-70 km/h.

  Powieje silny wiatr

  W poniedziałek wystąpi duże zachmurzenie, ponadto okresami popada słaby deszcz lub mżawka o sumie do 1-5 l/mkw. Termometry pokażą od 5 st. C na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach powieje do 50-60 km/h.

  We wtorek będzie pochmurno z przejaśnieniami. Okresami popada śnieg. Spadnie go do 2-5 centymetrów. Na zachodzie wystąpią opady deszczu ze śniegiem i deszczu do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Podlasiu, przez 3 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na południowym zachodzie. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach może osiągnąć prędkość do 60-80 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...