Informacje
 • Pogoda na dziś: wiele deszczowych miejsc, lokalnie zagrzmi

  22-11-2020 06:18 Biomet będzie na ogół niekorzystny
  Pogoda na czwartek 24.12 Foto: PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS | Video: tvnmeteo.pl

  Niedziela upłynie na ogół pod znakiem przelotnych opadów deszcz. Na Pomorzu mogą pojawić się burze. Termometry pokażą maksymalnie 10 stopni Celsjusza.

  Pogodną niedzielą będą cieszyć się jedynie mieszkańcy Podkarpacia. W pozostałej części kraju pojawią się przelotne opady deszczu o sumie do 2-7 litrów wody na metr kwadratowy. Na Wybrzeżu po południu możliwe są lokalne burze. Temperatura maksymalna sięgnie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 10 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr powieje dość silnie z południowego zachodu, w porywach na północy będzie osiągać do 70 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza pojawi się w pasie od Podlasia przez centrum po Ziemię Lubuską i Dolny Śląsk. W całym kraju będzie chłodno, wilgotno i wietrznie. Warunki biometeorologiczne będą na ogół niekorzystne, tylko na krańcach południowo-wschodnich neutralne.

  Pogoda Warszawa

  Okresami opady deszczu, temperatura maksymalna sięgnie 7 st. C. Z południowego zachodu będzie wiał umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach powieje z prędkością do 50 km/h. Po południu na barometrach zobaczymy 1010 hPa.

  Pogoda Poznań

  Okresami opady deszczu, na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 50 km/h, a powieje z południowego zachodu. Po południu barometry wskażą 1011 hPa.

  Pogoda Gdańsk

  Przelotne opady deszczu, temperatura maksymalna wyniesie 9 st. C. Powieje dość silny wiatr z południowego zachodu, który w porywach rozpędzi się do 70 km/h. Po południu ciśnienie wyniesie 1015 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Przelotne opady deszczu, termometry pokażą maksymalnie 9 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południowego zachodu, który w porywach będzie osiągać do 50 km/h. Ciśnienie po południu wyniesie 1010 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pogodnie, na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, a w porywach rozpędzi się do 45 km/h, powieje z południowego zachodu. Ciśnienie po południu wyniesie 1000 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...