Informacje
 • Pogoda na dziś: wiele deszczowych miejsc, do 19 stopni Celsjusza

  12-04-2021 06:24 Biomet będzie na ogół niekorzystny
  Pogoda na noc 17/18.05 Foto: PAP/EPA/CABALAR | Video: tvnmeteo.pl

  Poniedziałek upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu na zachodzie, północy i w centrum kraju. Termometry pokażą od 8 do 19 stopni.

  Poniedziałek na zachodzie, północy i w centrum kraju zapowiada się pochmurno z przelotnymi opadami deszczu do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. W Sudetach spadnie do pięciu centymetrów śniegu. Na pozostałym obszarze Polski możliwe są większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Termometry pokażą maksymalnie od 8 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej, przez 15 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na południowym wschodzie. Wiatr z kierunku południowego, skręcający na zachodzie na północno-zachodni, powieje słabo i umiarkowanie, a okresami dość silnie.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w poniedziałek na przeważającym obszarze osiągnie około 90 procent. Na południowym wschodzie kraju będzie odczuwalne ciepło, komfort termiczny odczują mieszkańcy w pasie od Śląska, przez Mazowsze, po Podlasie, a poza tym dzień okaże się chłodny. Warunki biometeorologiczne będą na ogół niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami, temperatura maksymalna wyniesie 17 st. C. Wiatr będzie południowy, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe spadnie do 1004 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Pochmurno, okresami popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie początkowo będzie spadać, w południe wzrośnie do 1018 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno z przejaśnieniami, okresami popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 10 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie początkowo będzie spadać, w południe wzrośnie do 1009 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno z przejaśnieniami, okresami popada deszcz. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 10 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie początkowo będzie spadać, w południe wzrośnie do 1004 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno z przejaśnieniami, temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C. Wiatr będzie południowy, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe spadnie do 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....