Informacje
 • Pogoda na dziś: wiele deszczowych i burzowych regionów, do 23 stopni

  27-08-2020 06:12 Biomet będzie na ogół niekorzystny
  Pogoda na niedzielę 30.08 Foto: Erik Witsoe/Unsplash | Video: tvnmeteo.pl

  Burze lokalnie będą nam towarzyszyć również w czwartek. Zrobi się chłodniej, termometry pokażą maksymalnie 23 stopnie Celsjusza. Powieje silniejszy wiatr.

  W czwartek pogodnie będzie jedynie na południu Polski. Dla pozostałych regionów kraju synoptycy prognozują przelotne opady deszczu. Dodatkowo w północnej części kraju spodziewane są burze z opadami do 20 litrów na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, porywisty, do 60 kilometrów na godzinę, a w porywach burzowych może rozpędzić się nawet do 90 kilometrów na godzinę. Powieje z zachodu.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza znajdzie się na poziomie około 60-70 procent. Mieszkańcy północnych regionów odczują chłód, a pozostali komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się w większości kraju niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Możliwe są przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 20 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągnie do 60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie rośnie, po południu wyniesie 997 hPa.

  Pogoda Poznań

  Przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągnie do 60 km/h, powieje z zachodu. Ciśnienie rośnie, po południu osiągnie 1000 hPa.

  Pogoda Gdańsk

  Przelotny deszcz lub burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 20 st. C. Zachodni wiatr będzie dość silny, w porywach burzowych osiągnie do 90 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu wyniesie 1005 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pogodnie. Termometry pokażą 23 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu, w porywach osiągnie do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu wyniesie 998 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu, w porywach osiągnie do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu wyniesie 985 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...