Informacje
 • Pogoda na dziś: wiele burzowych regionów

  05-05-2021 06:17 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Pogoda na noc 16/17.05 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W środę w wielu regionach należy spodziewać się burz. Wyładowaniom towarzyszyć mają dość silne opady i porywy wiatru. Termometry pokażą maksymalnie od 12 do 21 stopni Celsjusza.

  Środa upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia. We wschodniej, centralnej i południowej części kraju, a pod wieczór także na Nizinie Szczecińskiej należy spodziewać się przelotnego deszczu i burz, którym towarzyszyć będą opady do 10-30 litrów deszczu na metr kwadratowy oraz porywu wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna sięgnie od 12 stopni Celsjusza na Pomorzu do 21 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z południowego zachodu będzie słaby i umiarkowany. Na zachodzie może rozpędzać się w porywach do 40-60 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższa wilgotność powietrza pojawi się w pasie od Ziemi Lubuskiej, przez Ziemię Świętokrzyską, po Małopolskę i południowe regiony Śląska. W większości kraju odczujemy komfort termiczny, a na południowym zachodzie – ciepło. W centrum, na wschodzie i na południu biomet będzie niekorzystny, a w pozostałych regionach neutralny.

  Pogoda Trójmiasto

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 14 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. Okresami w porywach może dochodzić do 40-60 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 997 hPa.

  Pogoda Kraków

  Przelotny deszcz i burza (z opadami do 10-30 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h). Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Ciśnienie w południe osiągnie 974 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie 14 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr, który okresami w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h, powieje z południowego zachodu. W południe barometry pokażą 990 hPa.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie zmienne. Prognozowane są także przelotny deszcz i burze (z opadami o sumie 10-30 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h). Temperatura maksymalna wyniesie 16 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu. Okresami jego porywy mogą być silniejsze. W południe na barometrach zobaczymy 988 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie zmienne. Należy spodziewać się przelotnego deszczu i burz (z opadami do 10-30 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h). Termometry pokażą maksymalnie 16 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach rozpędzi się 40-60 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 988 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....