Informacje
 • Pogoda na dziś: wędrówka frontu przez Polskę

  03-04-2021 06:18 Biomet będzie niekorzystny
  Tomasz Wasilewski o pogodzie Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  W sobotę na terenie całego kraju mogą wystąpić opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej. W górach spadnie sam śnieg. Chwilami dość silnie powieje, będzie chłodno.

  Sobota upłynie pod znakiem pochmurnej aury, choć można spodziewać się większych przejaśnień. Wystąpią przelotne opady rzędu 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Będzie to deszcz, deszcz ze śniegiem, a także krupa śnieżna, czyli małe ziarenka lodu przypominające drobinki styropianu. W górach spadnie do 5-10 centymetrów śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie północny i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach osiągając prędkość do 50 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w sobotę będzie oscylować wokół 80 procent. Na obszarze całej Polski będzie chłodno, a miejscami też wilgotno i wietrznie. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Pochmurno z rozpogodzeniami i przelotnymi opadami deszczu oraz krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna wyniesie 8 st. C. Wiatr będzie północny, slaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe lekko wzrośnie do 1001 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Pochmurno z rozpogodzeniami i przelotnymi opadami deszczu oraz krupy śnieżnej. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Wiatr będzie północny, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1018 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno z rozpogodzeniami i przelotnymi opadami deszczu oraz krupy śnieżnej. Termometry pokażą maksymalnie 8 st. C. Wiatr będzie północny, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1006 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno z rozpogodzeniami i przelotnymi opadami deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 8 st. C. Wiatr będzie północny, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1003 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno z rozpogodzeniami i przelotnymi opadami deszczu oraz krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. C. Wiatr będzie północny, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe wzrośnie do 988 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...