Informacje
 • Pogoda na dziś: spadnie śnieg,
  miejscami tylko 4 stopnie

  06-04-2021 06:16 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Pogoda na noc 19/20.04 Foto: tvnmeteo.pl/Klaudia Walewska | Video: tvnmeteo.pl

  Na obszarze niemal całego kraju we wtorek ma popadać mokry śnieg. Chwilami wiatr będzie silniejszy. Za sprawą napływu arktycznego powietrza temperatura maksymalna osiągnie zaledwie od 4 do 7 stopni Celsjusza.

  Wtorek przyniesie pochmurne niebo z rozpogodzeniami. Od zachodu w głąb kraju wędrować będą przelotne opady mokrego śniegu rzędu 3 centymetrów. W górach spadnie do 5-10 cm śniegu. Opady nie powinny pojawić się tylko na Lubelszczyźnie i Rzeszowszczyźnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, przez 5 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Ziemi Lubuskiej. Zachodni wiatr powieje umiarkowanie, okresami dość silnie. W porywach rozpędzi się do 50-60 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza będzie na krańcach zachodnich, południowych i północnych. Odczujemy chłód, zrobi się też wilgotno i wietrznie. Warunki biometeorologiczne będą neutralne, przechodzące w niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Pochmurno z rozpogodzeniami i przelotnymi opadami mokrego śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale okresami może być dość silny. Ciśnienie w południe osiągnie 990 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Pochmurno z rozpogodzeniami i przelotnymi opadami mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Powieje z zachodu, a wiatr będzie słaby i umiarkowany, jednak okresami może wiać dość silnie. Ciśnienie w południe sięgnie 1000 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno z rozpogodzeniami i przelotnymi opadami mokrego śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 6 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Okresami może wiać dość silnie. Na barometrach zobaczymy 992 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno z rozpogodzeniami i przelotnymi opadami mokrego śniegu. Temperatura maksymalna sięgnie 6 st. C. Powieje z zachodu, słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. W południe barometry pokażą 992 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno z rozpogodzeniami i przelotnymi opadami mokrego śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 5 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 981 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...