Informacje
 • Pogoda na dziś: przelotne opady śniegu, chwilami z silniejszym wiatrem

  19-03-2021 06:27 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na środę 12.05 Foto: Kontakt 24/Jaga_ | Video: tvnmeteo.pl

  W piątek w niemal całym kraju możliwe są przelotne opady śniegu, ale nie zabraknie przejaśnień. Miejscami wiatr będzie silniejszy, potęgujący odczucie zimna.

  Piątek przyniesie pochmurne niebo z większymi przejaśnieniami oraz przelotne opady śniegu o sumie do 1-4 centymetrów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 0 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Powieje północny i północno-zachodni wiatr, będzie na ogół słaby i umiarkowany, jednak okresami może przybierać na sile i w porywach osiągać do 50 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność powietrza odczuwać będziemy w pasie od Podlasia przez centrum po Dolny Śląsk i Małopolskę. W całym kraju będzie zimno, a pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

  Pogoda Warszawa

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami, przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 3 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami może wiać silniej. Ciśnienie w południe osiągnie 1005 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami, przelotne opady śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 1 st. C. Powieje z północy, a wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami może być silniejszy. Ciśnienie w południe wyniesie 1022 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 3 st. C. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami może wiać silniej. W południe na barometrach zobaczymy 1010 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami, przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 4 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z północy. Wiatr okresami może się wzmagać. Ciśnienie w południe sięgnie 1005 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna  sięgnie 4 st. C. Z północny powieje slaby i umiarkowany wiatr, który okresami może być silniejszy. Ciśnienie w południe wyniesie 991 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...