Informacje
 • Pogoda na dziś: prawie cała Polska
  w deszczu i deszczu ze śniegiem

  26-02-2020 06:22 Biomet przeważnie będzie niekorzystny
  Pogoda na środę 27.05 Foto: Shuterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Środa na przeważającym obszarze kraju upłynie pod znakiem opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Będzie jednak ciepło, na termometrach zobaczymy do 9 stopni Celsjusza.

  W środę wystąpi duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Opady ominą jedynie północny wschód kraju. W pozostałych częściach Polski okresami należy spodziewać się deszczu oraz deszczu ze śniegiem do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. W górach spadnie 1-5 centymetrów śniegu. Na termometrach zobaczymy od 5 stopni Celsjusza w Wielkopolsce, przez 6 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Podkarpaciu. Z południowego zachodu i zachodu powieje umiarkowany i okresami dość silny wiatr, który w porywach osiągnie do 50-60 kilometrów na godzinę. W górach wiatr będzie silniejszy - powieje do 90-100 km/h.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w ciągu dnia oscylować będzie wokół 80 procent. W całym kraju będzie chłodno i wilgotno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne na południu, zachodzie i częściowo w pasie centralnym, w pozostałych regionach - neutralne.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe są przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 8 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa spadnie do 979 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy do 6 st. C. Będzie wiał południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie około południa spadnie do 989 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, pojawią się przelotne opady deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą do 5 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie około południa spadnie do 977 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie duże, wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy do 6 st. C. Będzie wiał zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie około południa spadnie do 978 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, wystąpią przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 8 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach rozpędzi się do 50-60 km/h. Ciśnienie około południa spadnie do 966 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...