Informacje
 • Pogoda na dziś: popada, ale słabo i tylko miejscami

  04-07-2020 06:25 Biomet będzie na ogół neutralny
  Pogoda na poniedziałek 20.07 Foto: pixabay ((Public Domain) | Video: tvnmeteo.pl

  Na przeważającym obszarze kraju odczujemy poprawę pogody. Będą miejsca, gdzie spadnie deszcz i możliwe, że zagrzmi. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 26 stopni Celsjusza.

  Sobota upłynie z umiarkowanym i dużym zachmurzeniem kłębiastym. Miejscami w północnych i centralnych regionach kraju pojawią się słabe przelotne opady deszczu do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Na Podkarpaciu też może przelotnie popadać, a ponadto zagrzmieć. Termometry pokażą maksymalnie od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 25 st. C w centrum, do 26 st. C na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Na Pomorzu okresami okaże się dość silny i w porywach osiągnie prędkość do 50-60 kilometrów na godzinę. W burzach może rozpędzać się do 80 km/h.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w całym kraju wyniesie około 60-70 procent. Na przeważającym obszarze Polski będzie odczuwalne ciepło, a na północy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się na ogół neutralne, tylko na północy i częściowo w centrum - niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu przejściowo duże. Temp. maks. 25 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie waha się, w południe 1003 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz. Temp. maks. 24 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie waha się, w południe 1012 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu przejściowo duże. Temp. maks. 25 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie waha się, w południe 1004 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 26 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe 1001 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu przejściowo duże. Temp. maks. 26 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...