Informacje
 • Pogoda na dziś: popada, ale słabo i tylko miejscami

  04-07-2020 06:25 Biomet będzie na ogół neutralny
  Pogoda na poniedziałek 20.07 Foto: pixabay ((Public Domain) | Video: tvnmeteo.pl

  Na przeważającym obszarze kraju odczujemy poprawę pogody. Będą miejsca, gdzie spadnie deszcz i możliwe, że zagrzmi. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 26 stopni Celsjusza.

  Sobota upłynie z umiarkowanym i dużym zachmurzeniem kłębiastym. Miejscami w północnych i centralnych regionach kraju pojawią się słabe przelotne opady deszczu do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Na Podkarpaciu też może przelotnie popadać, a ponadto zagrzmieć. Termometry pokażą maksymalnie od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 25 st. C w centrum, do 26 st. C na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Na Pomorzu okresami okaże się dość silny i w porywach osiągnie prędkość do 50-60 kilometrów na godzinę. W burzach może rozpędzać się do 80 km/h.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w całym kraju wyniesie około 60-70 procent. Na przeważającym obszarze Polski będzie odczuwalne ciepło, a na północy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się na ogół neutralne, tylko na północy i częściowo w centrum - niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu przejściowo duże. Temp. maks. 25 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie waha się, w południe 1003 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz. Temp. maks. 24 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie waha się, w południe 1012 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu przejściowo duże. Temp. maks. 25 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie waha się, w południe 1004 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 26 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe 1001 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu przejściowo duże. Temp. maks. 26 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...