Informacje
 • Pogoda na dziś: poczujemy ocieplenie, będzie padać

  20-01-2021 06:24 Biomet będzie na ogół niekorzystny
  Pogoda na wtorek 20.04 Foto: PAP/Marcin Bielecki | Video: tvnmeteo.pl

  Na środę mrozu synoptycy już nie przewidują. W części kraju temperatura maksymalna sięgnie nawet 7 stopni Celsjusza. Będą miejsca z pogodnym niebem, ale w wielu regionach nie zabraknie opadów śniegu, deszczu ze śniegiem czy marznącego deszczu.

  Środa upłynie pod znakiem pogodnej aury na zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze wystąpią opady śniegu o sumie do 1-2 centymetrów oraz deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie umiarkowany, o kierunku południowym i południowo-zachodnim. W porywach rozpędzi się do 45 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 70-80 procent. Na wschodzie kraju będzie chłodno, mieszkańcy pozostałych regionów Polski odczują komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, tylko na zachodzie neutralne.

  Pogoda Warszawa

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 2 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni, w porywach rozpędzi się do 45 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 1000 hPa.

  Pogoda Poznań

  Przelotny opad śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 1 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-wschodni wiatr, w porywach do 45 km/h. Ciśnienie spada, po południu na barometrach zobaczymy 998 hPa.

  Pogoda Gdańsk

  Przelotny opad śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 1 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni, w porywach osiągnie prędkość do 45 km/h. Ciśnienie spada, po południu na barometrach zobaczymy 1012 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Okresami opady śniegu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 2 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni, w porywach rozpędzi się do 45 km/h. Ciśnienie spada, po południu odnotujemy 994 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 3 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-wschodni wiatr, w porywach do 45 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 985 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...