Informacje
 • Pogoda na dziś: pierwszy dzień astronomicznej wiosny w wielu regionach deszczowy

  20-03-2020 06:14 Biomet będzie zróżnicowany
  Pogoda na środę 27.05 Foto: Unsplash | Video: tvnmeteo.pl

  Piątek, czyli pierwszy dzień astronomicznej wiosny, upłynie pod znakiem opadów deszczu na południu, w centrum i na zachodzie kraju. Termometry pokażą maksymalnie 13 stopni Celsjusza.

  W piątek zachmurzenie będzie duże z niewielkimi przejaśnieniami. Na południu, w centrum i na zachodzie Polski pojawią się opady deszczu do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 st. C w Małopolsce. Powieje słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni wiatr.

  >>>PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. SPRAWDŹ, CZEGO OD TERAZ WYPATRYWAĆ NA NIEBIE

  Warunki biometeo

  W całym kraju wilgotność powietrza będzie bardzo wysoka - utrzyma się na poziomie 90 procent. Na północnym wschodzie odczujemy chłód, a w pozostałych regionach - komfort termiczny. Warunki biometeo na północnym wschodzie będą neutralne. Na pozostałym obszarze - niekorzystne.

  Pogoda Gdańsk

  Pochmurno z przejaśnieniami, temperatura maksymalna osiągnie 8 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, w południe dojdzie do 1025 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno z opadami deszczu, temperatura maksymalna osiągnie 13 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 991 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno z opadami deszczu, temperatura wzrośnie maksymalnie do 9 st. C. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1012 hPa.

  Pogoda Warszawa

  Pochmurno z przejaśnieniami, wieczorem możliwy jest słaby deszcz. Temperatura maksymalna osiągnie 8 st. C. Wiejący z północnego zachodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1010 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno z opadami deszczu, na termometrach zobaczymy maksymalnie 11 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1008 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....