Informacje
 • Pogoda na dziś: miejscami nawet 11 stopni Celsjusza, w górach halny

  22-01-2021 06:20 Biomet przeważnie będzie neutralny
  Prognoza pogody na poniedziałek 1.03 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Piątek upłynie na ogół pod znakiem pogodnej aury. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 11 stopni Celsjusza. W górach silniej powieje, na Kasprowym Wierchu do 140 kilometrów na godzinę.

  W piątek na Pomorzu Zachodnim wystąpią słabe opady deszczu o sumie 1-2 litrów wody na metr kwadratowy. Poza tym będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany, południowy, w porywach rozpędzi się do 45 kilometrów na godzinę. W górach powieje halny - na Kasprowym Wierchu do 140 km/h, a na Śnieżce do 90 km/h.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 50-70 procent. Na zachodzie kraju odczujemy komfort termiczny, w pozostałych regionach będzie chłodno i wietrznie. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne na południu i zachodzie Polski, w pozostałych regionach neutralne.

  Pogoda Warszawa

  Pogodnie, termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Południowy wiatr będzie umiarkowany, w porywach osiągnie prędkość do 45 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 987 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pogodnie, temperatura maksymalna wyniesie 9 st. C. Wiatr umiarkowany, południowy, w porywach rozpędzi się do 45 km/h. Ciśnienie spada, po południu na barometrach zobaczymy 984 hPa.

  Pogoda Gdańsk

  Pogodnie termometry pokażą maksymalnie 5 st. C. Południowy wiatr będzie umiarkowany, w porywach powieje do 45 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 995 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pogodnie, temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 11 st. C. Południowy wiatr będzie umiarkowany, w porywach powieje do 45 km/h. Ciśnienie spada, po południu na barometrach zobaczymy 982 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pogodnie, na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Południowy wiatr, umiarkowany, w porywach osiągnie do 45 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 973 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...