Informacje
 • Pogoda na dziś: miejscami deszcz,
  do 23 stopni Celsjusza

  01-06-2020 06:17 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Pogoda na poniedziałek 22.06 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Pierwszy dzień czerwca upłynie pod znakiem słabych opadów deszczu na południowym wschodzie kraju. Termometry pokażą maksymalnie 23 stopnie Celsjusza.

  W poniedziałek na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. Na południowym wschodzie i wschodzie kraju okresami chmur może być więcej, spadnie też niewielki deszcz do 1-3 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, przez 19 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Ziemi Lubuskiej. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego wschodu. Okresami wiatr może być dość silny, w porywach na wschodzie rozpędzi się do 50 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza odczują mieszkańcy południowo-wschodnich regionów kraju. W wielu miejscach wystąpi komfort termiczny, jedynie na wschodzie zrobi się chłodno i wilgotno. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane - w większości kraju będą komfortowe, w południowo-wschodnich stronach niekorzystne, a w pozostałej części kraju neutralne.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, po południu duże. Temperatura maksymalna sięgnie 19 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy. Okresami jego porywy mogą być dość silne. W południe barometry wskażą 1007 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie małe, termometry pokażą maksymalnie 17 st. C. Północny wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Okresami jego porywy mogą przybierać na sile. W południe ciśnienie wyniesie 1025 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, temperatura maksymalna wyniesie 21 st. C. Powieje północny, słaby i umiarkowany wiatr. Na barometrach zobaczymy w południe 1012 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, na termometrach zobaczymy maksymalnie 20 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy. W południe barometry pokażą 1007 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie umiarkowane, po południu duże, możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 17 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami będzie dość silny. W południe ciśnienie osiągnie 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....