Informacje
 • Pogoda na dziś: miejsca bez burz będą wyjątkiem

  22-06-2021 06:17 Biomet przeważnie będzie niekorzystny
  Pogoda na czwartek 24.06 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Wtorek w wielu częściach Polski zapowiada się burzowo. Podczas wyładowań może intensywnie padać i silnie wiać. Na termometrach zobaczymy do 33 stopni Celsjusza.

  Wtorek na północnym zachodzie kraju upłynie pod znakiem rozpogodzeń, nie będzie tam też padać. Poza tym synoptycy prognozują zachmurzenie, które wzrośnie do dużego. Spodziewamy się przelotnych opadów deszczu o wysokości do 20 litrów wody na metr kwadratowy i burz z gradem oraz opadami do 40 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 30 st. C w centrum kraju, do 33 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, na ogół południowo-wschodni, będzie słaby i umiarkowany, ale okresami może przybrać na sile. W burzach porywy sięgną do 80-100 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 70-80 procent. We wschodniej połowie Polski będzie gorąco, miejscami parno, a w zachodniej - ciepło. Warunki biometeorologiczne będą niemal w całym kraju niekorzystne. Tylko na zachodzie pogoda nie wpłynie na samopoczucie.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające po południu do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem oraz opadami do 40 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie 32 st. C. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, w burzach silny i osiągnie do 80-100 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, w południe odnotujemy 997 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 26 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie będzie rosło, w południe odnotujemy 1011 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Ciśnienie będzie rosło, w południe wyniesie 1000 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz, możliwa też burza. Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Północno-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany, w burzy silny, rozpędzi się do 90 km/h. Ciśnienie będzie rosło, w południe na barometrach zobaczymy 996 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz oraz burza z gradem i opadami do 40 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie 31 st. C. Wiatr południowo-wschodni będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. W burzy silny, osiągnie prędkość do 80-100 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 982 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...