Informacje
 • Pogoda na dziś: kilka regionów z deszczem, porywisty wiatr

  04-12-2020 06:24 Biomet będzie niekorzystny
  Pogoda na czwartek 24.12 Foto: PAP/EPA/Cesare Abbate | Video: tvnmeteo.pl

  Opady deszczu w piątek możliwe są w niektórych regionach kraju. Temperatura sięgnie maksymalnie nawet 9 stopni Celsjusza, ale mocniejszy wiatr sprawi, że odczuwalna może być niższa od tej wskazywanej przez termometry.

  Piątek przyniesie zmienne zachmurzenie. Tam, gdzie zaznaczy się front atmosferyczny, a więc od Gdańska, przez Ciechanów, Włoszczową i Katowice, zrobi się pochmurno, niewykluczone są też opady deszczu o sumie do 2 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, z południowo-wschodniego kierunku. Okresami w porywach osiągnie prędkość od 50 do 70 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w piątek będzie się wahać na poziomie 70-80 procent. W całym kraju odczujemy chłód, a biomet będzie niekorzystny.

  Pogoda Trójmiasto

  Na ogół pochmurno i przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 3 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni, okresami w porywach powieje z prędkością do 70 km/h. Ciśnienie spada, w południe barometry pokażą 1002 hektopaskali.

  Pogoda Kraków

  Pogodnie. Temperatura wzrośnie do 8 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach rozpędzi się do 70 km/h, nadciągnie z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 975 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie 3 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie do 50-70 km/h, nadciągnie z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe na barometrach zobaczymy 986 hPa.

  Pogoda Warszawa

  Będzie dość pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Z południowego wschodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach osiągnie do 50-70 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 990 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 5 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach osiągnie 50-70 km/h, nadciągnie z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe barometry pokażą 982 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...