Informacje
 • Pogoda na dziś: gorąco. Burze mogą być gwałtowne

  20-07-2020 06:18 Biomet będzie zróżnicowany
  Pogoda na poniedziałek 20.07 Foto: texaus1/Visualhunt | Video: tvnmeteo.pl

  Kolejny tydzień rozpocznie się gwałtowną pogodą. Prognozowane są opady deszczu oraz burze z gradem i silnym wiatrem. Temperatura maksymalna sięgnie 29 stopni Celsjusza.

  W poniedziałek na niebie pojawi się zachmurzenie zmienne. Oprócz tego prognozuje się przelotny deszcz i burze z opadami do 30 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Może spaść grad - szczególnie w centrum, Małopolsce i na Podkarpaciu. Termometry pokażą maksymalnie od 23 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 29 st. C w Małopolsce. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze zmiennych kierunków.

  Warunki biometeorologiczne

  W większości kraju wilgotność powietrza wyniesie ponad 90 procent. W całej Polsce odczujemy gorąco. Na przeważającym obszarze pogoda będzie wpływać niekorzystnie na nasze samopoczucie, jedynie na zachodzie biomet będzie neutralny.

  Pogoda Trójmiasto

  Pochmurno z przejaśnieniami. Prognozowane są przelotne opady i burze (z intensywnym deszczem do 30 l/mkw., porywami wiatru do 90 km/h, a także lokalnie z gradem). Temperatura maksymalna sięgnie 24 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1013 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno z przejaśnieniami. Należy spodziewać się przelotnego deszczu. Niewykluczone są także burze z opadami o sumie do 30 l/mkw., porywami wiatru do 90 km/h oraz lokalnym gradem. Termometry pokażą maksymalnie 29 st. C. Przeważnie słaby wiatr powieje z południowego zachodu. Ciśnienie w południe osiągnie 983 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno z przejaśnieniami. Wystąpią przelotny deszcz i burze z intensywnym deszczem do 30 l/mkw., porywami wiatru do 90 km/h oraz lokalnie z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. W południe ciśnienie wyniesie 1003 hPa.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie zmienne. Należy spodziewać się przelotnego deszczu. Prognozowane są również burze, podczas których opady sięgną do 30 l/mkw., wiatr rozpędzi się do 90 km/h, niewykluczony jest także grad. Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Wiatr będzie przeważnie słaby, zamienny, z przewagą południowego. W południe barometry wskażą 1000 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno z przejaśnieniami. Pojawią się przelotny deszcz i burze, podczas których spadną intensywne opady rzędu do 30 l/mkw., porywami wiatru do 90 km/h, a także lokalnie z gradem. Termometry pokażą maksymalnie 27 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 999 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...