Informacje
 • Pogoda na dziś: front będzie wędrować przez Polskę

  27-03-2021 06:22 Biomet będzie niekorzystny
  Tomasz Zubilewicz o pogodzie i sytuacji hydrologicznej Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Niemal cały kraj w sobotę obejmą przelotne opady deszczu, lokalnie może zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie nawet 17 stopni Celsjusza.

  Sobota upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu o sumie do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Wieczorem na Ziemi Lubuskiej niewykluczone są słabe, zanikające burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 17 st. C na Lubelszczyźnie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, z kierunku południowo-wschodniego, skręcając na zachód.

   

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza osiągnie około 90 procent. W całym kraju odczujemy komfort termiczny, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie zmienne i przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 14 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, południowo-wschodni skręcający na zachodni. Ciśnienie spada, w Gdańsku w południe wyniesie 1011 Pa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie zmienne i przelotny deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 16 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 989 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno z przelotnym deszczem. Na termometrach zobaczymy 13 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1007 hPa.

  Pogoda Warszawa

  Do południa pogodnie, potem wzrost zachmurzenia i po popołudniu deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 16 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 1004 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno z przelotnym deszczem. Termometry pokażą maksymalnie 12 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1006 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....