Informacje
 • Pogoda na dziś: duży kontrast temperatury

  05-04-2021 06:25 Biomet będzie niekorzystny lub neutralny
  Prognoza pogody na środę 12.05 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Na Poniedziałek Wielkanocny tylko dla niewielkiej części kraju synoptycy zapowiadają pogodną aurę. Poza tym należy spodziewać się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Wiatr mocniej się rozpędzi.

  W poniedziałek wystąpią postępujące od Pomorza aż po centrum kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem, rzędu 3-8 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Pomorzu do 14 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie zachodni, dość silny, w porywach osiągając prędkość do 70 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza osiągnie 70-90 procent. W wielu regionach Polski będzie chłodno, wilgotno i wietrznie, tylko na południowym wschodzie odczujemy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, tylko na południowym wschodzie kraju neutralne.

  Pogoda Warszawa

  Rano pogodnie, po południu przelotnie popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 12 st. C. Zachodni wiatr będzie dość silny, w porywach osiągnie do 70 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 985 hPa.

  Pogoda Poznań

  Opady deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie 7 st. C. Zachodni wiatr, dość silny, w porywach osiągnie do 70 km/h. Ciśnienie spada, po południu na barometrach zobaczymy 985 hPa.

  Pogoda Gdańsk

  Opady deszczu ze śniegiem. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 6 st. C. Wiatr dość silny, zachodni, w porywach osiągnie prędkość do 70 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 992 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Rano pogodnie, po południu przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 st. C. Zachodni wiatr będzie dość silny, w porywach osiągnie do 70 km/h. Ciśnienie spada, po południu odnotujemy 985 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 14 st. C. Zachodni wiatr będzie wiał dość silnie, w porywach do 70 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 973 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...