Informacje
 • Pogoda na dziś: do 32 stopni,
  miejscami możliwe są burze

  11-08-2020 06:24 Biomet będzie na ogół niekorzystny
  Pogoda na niedzielę 30.08 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Wtorek będzie w miarę pogodny, choć będą też regiony, w których popada deszcz. Niewykluczone, że wystąpią burze z gradem. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 32 stopni Celsjusza.

  Na wtorek prognozowane jest małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, a na wschodzie, południu i w centrum kraju - przejściowo duże z przelotnymi opadami deszczu o sumie do 5-20 litrów wody na metr kwadratowy. Tam też wystąpią burze z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz na Suwalszczyźnie, przez 29 st. C w centrum kraju, do 32 st. C na Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr w burzach powieje silnie, rozpędzając się do 90 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza znajdzie się na poziomie około 60-80 procent. Odczujemy ciepło i gorąco, ponadto w południowych regionach będzie także parno. Na przeważającym obszarze kraju warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz, możliwa burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 28 st. C. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny do 90 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe dojdzie do 1007 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1024 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna osiągnie 30 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 1010 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 31 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1004 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 30 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr, w burzach będzie silny do 90 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 991 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...