Informacje
 • Pogoda na dziś:
  deszczowo w wielu regionach kraju

  04-08-2020 06:17 Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne
  Pogoda na dziś Foto: Pexels/SplitShire | Video: TVN24

  Wtorek na ogół przyniesie deszczową pogodę, a miejscami może też zagrzmieć. Będą też jednak miejsca, gdzie zaświeci słońce. Temperatura osiągnie maksymalnie 30 stopni Celsjusza.

  Na wtorek prognozuje się pogodną aurę we wschodnich i zachodnich regionach. Poza tym wystąpi duże zachmurzenie, deszcz i burze z porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę i opadami rzędu 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Pomorzu Gdańskim do 30 st. C na Podkarpaciu. Słabo i umiarkowanie powieje przeważnie z północnego zachodu.

  Warunki biometeorologiczne

  W pasie centralnym kraju wilgotność powietrza wyniesie ponad 90 procent. Ciepło odczują mieszkańcy południowego wschodu. Od Suwalszczyzny po Małopolskę oraz od Pomorza Zachodniego po zachodnie regiony województwa Dolnośląskiego wystąpi komfort termiczny. W pozostałej części kraju należy spodziewać się chłodu. W całej Polsce warunki biometeorologiczne nie będą korzystne.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie duże i deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C. Wiatr z północnego zachodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1011 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie duże i deszcz. Niewykluczone są także burze z opadami o sumie 10-30 l/mkw. i porywami wiatru do 90 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Słaby i umiarkowany, wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie w południe będzie oscylować w okolicy 977 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno z deszczem. Termometry pokażą maksymalne 19 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie osiągnie 1001 hPa.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 21 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie w południe wyniesie 995 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie duże i deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 19 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 996 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....