Informacje
 • Pogoda na dziś: deszczowo, pochmurno i wietrznie

  23-02-2020 06:16 Biomet będzie niekorzystny
  Pogoda na poniedziałek 24.02 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W niedzielę w wielu regionach pojawią się opady deszczu, w górach spadnie śnieg. Powieje silny wiatr, w porywach może osiągnąć nawet do 160 kilometrów na godzinę.

  Niedziela zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami na północnym wschodzie kraju. Na Warmii, Mazurach i Podlasiu nie powinno padać. Poza tym okresami pojawią się opady deszczu do 10 litrów wody na metr kwadratowy, a na zachodzie do 20 l/mkw. W górach spadnie do 10-30 centymetrów śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum kraju, po 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50-70 kilometrów na godzinę, na Wybrzeżu do 80 km/h, a w górach powyżej 100 km/h. Pod wieczór nasilenie prędkości wiatru na południowym zachodzie kraju wzrośnie do 80-100 km/h, a w Sudetach do 160 km/h.

   

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w niedzielę będzie najmniejsza na północnym wschodzie - nie przekroczy 70 procent. Będzie rosnąć w kierunku południowo-zachodnim, przekraczając 90 procent. W całym kraju odczujemy chłód, wilgoć i wiatr, a biomet okaże się niekorzystny.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 7 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-70 km/h. Ciśnienie spada, około południa dojdzie do 997 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami opady deszczu. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą 6 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach powieje z prędkością do 60-80 km/h. Ciśnienie waha się, około południa wyniesie 1005 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie duże, możliwe są opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 7 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50-70 km/h. Ciśnienie spada, około południa barometry pokażą 998 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie będzie duże, niewykluczone są opady deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 10 st. C. Wiatr okaże się zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach dojdzie do 50-70 km/h. Ciśnienie spada, około południa barometry pokażą 998 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie będzie duże, okresami wystąpią deszczu. Temperatura wyniesie maksymalnie 9 st. C. Wiejący z zachodu wiatr będzie umiarkowany i dość silny, a w porywach osiągnie do 50-70 km/h. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 988 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...