Informacje
 • Pogoda na dziś: deszcz - również ze śniegiem, silny wiatr i burze

  18-02-2020 06:00 Biomet przeważnie będzie niekorzystny
  Pogoda na poniedziałek 24.02 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  We wtorek w większości kraju należy spodziewać się opadów deszczu. Miejscami może im towarzyszyć śnieg. Powieje silniejszy wiatr, a na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 stopni Celsjusza.

  Zapowiada się pochmurny wtorek z przejaśnieniami. Jedynie na Śląsku i Ziemi Lubuskiej padać nie będzie. W pozostałych regionach Polski okresami wystąpią opady deszczu o sumie 1-5 litrów wody na metr kwadratowy, po południu przechodzące na północy kraju w deszcz ze śniegiem. Na Pomorzu, Kujawach i Warmii niewykluczone będą burze. Termometry pokażą od 6 stopni Celsjusza w rejonie Zatoki Gdańskiej, na Warmii i Suwalszczyźnie, przez 8 st. C w centrum kraju, do 10 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość do 50-70 kilometrów na godzinę. Na Wybrzeżu może wiać do 70 km/h, a w górach do 100 km/h.

   

  Warunki biometeo

  Najwyższą wilgotność w ciągu dnia odnotujemy na północnych krańcach Polski, wyniesie około 90 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku południowym. Na południowym zachodzie kraju odczujemy komfort termiczny, w pozostałych regionach będzie wilgotno i chłodno. Warunki biometeorologiczne w przeważającej części Polski okażą się niekorzystne, tylko na południowym zachodzie i częściowo w centrum neutralne.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 8 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 60-70 km/h. Ciśnienie rośnie, około południa na barometrach zobaczymy 1004 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, popada przelotny deszcz i deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 70 km/h. Ciśnienie rośnie, około południa odnotujemy 1012 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotnie popada deszcz. Temperatura w nacieplejszym momencie dnia wzrośnie do 8 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60-70 km/h. Ciśnienie rośnie, około południa na barometrach zobaczymy 1003 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 9 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 1005 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno z rozpogodzeniami, początkowo opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 10 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 995 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...