Informacje
 • Pogoda na dziś: deszcz, możliwe burze, do 23 stopni

  05-06-2020 06:18 Biomet będzie niekorzystny
  Pogoda na poniedziałek 22.06 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W wielu regionach w piątek wystąpią opady deszczu. W niektórych częściach kraju mogą pojawić się wyładowania atmosferyczne. Termometry pokażą maksymalnie 23 stopnie.

  Na piątek synoptycy prognozują duże zachmurzenie z przejaśnieniami i opadami deszczu do 10-30 litrów na metr kwadratowy. Opady będą przemieszczać się od zachodu w głąb kraju. Niewykluczone, że na wschodzie i południowym wschodzie zagrzmi. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 19 st. C w centrum kraju, po 23 st. C na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Powieje zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. W burzach prędkość porywów może wzrosnąć maksymalnie do 80 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeo

  Na przeważającym obszarze kraju wilgotność przekroczy 90 procent. Na zachodzie odczujemy chłód i wilgoć, a na wschodzie - komfort termiczny. Warunki biometeo będą w całym kraju niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, po południu deszcz, możliwa też burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Powieje południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr, a w burzy - silny. Ciśnienie w południe osiągnie 983 hPa.

  Pogoda Gdańsk

  Zachmurzenie duże, okresami możliwy jest deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe osiągnie 994 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami spadnie deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Zachodni, słaby i umiarkowany wiatr powieje okresami dość silnie. Ciśnienie w południe wyniesie 985 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami możliwy deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 17 st. C. Zachodni, słaby i umiarkowany wiatr będzie okresami dość silny. Barometry w południe pokażą 982 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami możliwy jest deszcz, a nawet burza. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 21 st. C. Południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr okresami okaże się dość silny. Ciśnienie w południe wzrośnie do 970 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....