Informacje
 • Pogoda na dziś: deszcz, deszcz ze śniegiem oraz śnieg

  23-01-2021 06:30 Biomet będzie zróżnicowany
  Prognoza pogody na poniedziałek 1.03 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W sobotę w wielu regionach kraju wystąpią opady deszczu, a na zachodzie deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 9 stopni Celsjusza, lokalnie w obszarach podgórskich do 10-11.

  W sobotę na zachodzie, północy i w centrum kraju będzie pochmurno z opadami deszczu do 5-10 litów wody na metr kwadratowy, a na zachodzie również deszczu ze śniegiem oraz śniegu do 5-10 centymetrów. Na pozostałym obszarze Polski dzień upłynie pod znakiem pogodnej aury. Termometry pokażą maksymalnie od 1 stopnia Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej, przez 7 st. C w centrum kraju, do 9 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu, lokalnie w obszarach podgórskich do 10-11 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, przeważnie południowo-wschodni, w porywach rozpędzi się do 40-60 kilometrów na godzinę, w górach do 90-120 km/h.

  W województwie zachodniopomorskim obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed intensywnymi opadami śniegu oraz oblodzeniami.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w sobotę na terenie dużej części kraju przekroczy 90 procent. Będą odczuwalne chłód i zimno. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne i niekorzystne.

  Pogoda Trójmiasto

  Pochmurno z opadami deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 1 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, północno-wschodni. Ciśnienie w Gdańsku, w południe, spadnie do 995 Pa.

  Pogoda Kraków

  Pogodnie, na termometrach zobaczymy 6 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie w południe spadnie do 977 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno z opadami deszczu i śniegu, termometry pokażą 2 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, północno-wschodni. Ciśnienie w południe spadnie do 978 hPa.

  Pogoda Warszawa

  Pogodnie, temperatura wzrośnie do 4 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie w południe spadnie do 982 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno z opadami deszczu, temperatura wyniesie 4 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie w południe spadnie do 975 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...