Informacje
 • Pogoda na dziś: deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. A na dodatek silny wiatr

  04-03-2021 06:25 Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne
  Prognoza pogody na noc 11/12.04 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W czwartek wystąpią opady deszczu ze śniegiem, śniegu oraz deszczu. Powieje też silniejszy wiatr, w porywach do 60 kilometrów na godzinę.

  W czwartek będzie pochmurno. Z północy w głąb kraju będą przemieszczać się opady deszczu ze śniegiem o sumie do 3 litrów wody na metr kwadratowy, na północy mogą przechodzić w opady śniegu rzędu 1-3 centymetrów. Zrobi się ślisko. Na Ziemi Lubuskiej, Śląsku oraz w Małopolsce pojawią się opady deszczu do 1-5 l/mkw., a wysoko w Sudetach opady śniegu do 5-10 cm. Opadów nie należy spodziewać się jedynie na Ziemi Łódzkiej, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

  Temperatura maksymalna sięgnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 8 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na południu. Północno-zachodni i zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Okresami porywy mogą być dość silne, na północy i wschodzie może wiać z prędkością do 60 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższa wilgotność powietrza pojawi się w północnych regionach kraju. W większości Polski zrobi się chłodno, jedynie mieszkańcy południa będą mogli liczyć na komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Pochmurno, po południu i wieczorem przelotne opady deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami może przybierać na sile i w porywach rozpędzać się do 50 km/h. W południe barometry pokażą 999 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Pochmurno, przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 4 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Okresami może być dość silny i w porywach osiągać do 50 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 1012 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno, po południu i wieczorem przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna sięgnie 6 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z zachodu. Okresami może być dość silny i w porywach rozpędzać się do 50 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 1004 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 10 st. C. Wiatr z północnego zachodu powieje słabo i umiarkowanie, choć okresami może przybierać na sile. Ciśnienie w południe sięgnie 1000 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Termometry pokażą minimum 13 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami może powiać silniej. W południe na barometrach zobaczymy 988 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...