Informacje
 • Pogoda na dziś: chłodno, część kraju z deszczem i burzami

  13-06-2021 06:20 Biomet będzie na ogół neutralny
  Pogoda na poniedziałek 21.06 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Na terenie całej Polski w niedzielę będzie poniżej 20 stopni Celsjusza. Jeszcze w niektórych regionach kraju możliwe są burze i mocniejsze opady deszczu.

  W niedzielę na Warmii, Mazurach i Podlasiu wystąpią przelotne opady deszczu i burze. W trakcie wyładowań atmosferycznych spadnie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, w porywy wiatru osiągną 60-80 kilometrów na godzinę. Na pozostałym obszarze kraju czeka nas zmienne zachmurzenie, lokalnie mogą występować krótkotrwałe i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 19 st. C na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Wiatr o kierunku północno-zachodnim będzie wiatr umiarkowany i dość silny, a okresami w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza będzie w północno-zachodnich regionach kraju. Odczujemy chłód. W większości kraju warunki biometeorologiczne będą neutralne, jedynie na północnym zachodzie pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna osiągnie 17 st. C. Północno zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, okresami w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe osiągnie 1017 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie zmienne. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 18 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach 40-60 km/h, z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 989 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pogodnie.  Temperatura maksymalna osiągnie 17 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr okresami w porywach powieje z prędkością do 40-60 km/h z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 1010 hPa.

  Pogoda Warszawa

  Na ogół pogodnie, chociaż w godzinach 18-19 może pojawić się deszcz. Temperatura maksymalnie wyniesie 18 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach osiągnie do 40-60 km/h, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 1003 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pogodnie. Temperatura wzrośnie do 17 st. C. Z północnego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach jego prędkość wyniesie 40-60 km/h. Na barometrach zobaczymy w południe 1008 hPa, ciśnienie będzie rosło.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...