Informacje
 • Pogoda na dziś: chłodniej, miejscami deszczowo i wietrznie

  28-03-2021 06:23 Biomet będzie zróżnicowany
  Prognoza pogody na środę 12.05 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W niektórych regionach kraju w niedzielę popada deszcz. Będą miejsca, gdzie silniejszy wiatr zwiększy odczucie chłodu, a już na termometrach zobaczymy niższe wartości niż poprzedniego dnia.

  Niedziela upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami. Na północy i wschodzie kraju okresami może spaść do 3 litrów deszczu na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 9 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiejący z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany wiatr, na zachodzie i północy okresami będzie dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 50-60 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza osiągnie 70-80 procent. W całym kraju odczujemy chłód, miejscami będzie wietrznie i wilgotno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne na północy i wschodzie kraju, a w pozostałych regionach - neutralne.

  Pogoda Warszawa

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami, niewykluczony przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 9 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 1014 hektopaskali.

  Pogoda Trójmiasto

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami, przelotny deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 9 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 1025 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1016 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie 10 st. C. Wiatr południowo-zachodni, będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 1015 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 10 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1003 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...