Informacje
 • Pogoda na dziś: chłód i wiatr, do 6 stopni

  06-12-2019 06:24 Biomet będzie zróżnicowany
  Pogoda na sobotę 7.12 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W piątek w niektórych regionach należy się spodziewać opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Uczucie chłodu może być spotęgowane przez silniejszy wiatr.

  Zapowiada się pochmurny piątek na zachodzie i północy kraju. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Na Wybrzeżu, Pomorzu, Kujawach, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie okresami wystąpią opady deszczu o sumie do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 4 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach powieje do 50-65 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność w ciągu dnia odnotujemy na krańcach północnych, wyniesie około 90 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku południowym. W całym kraju odczujemy chłód, będzie też wietrznie, a na północy wilgotno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne w północnej części kraju, w centrum i na południu neutralne.

  Pogoda Warszawa

  Pogodnie, po południu pojawi się więcej chmur. Termometry pokażą maksymalnie 4 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1000 hPa.

  Pogoda Gdańsk

  Pochmurno, okresami popada deszcz. Temperatura wzrośnie do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny powieje z południowego zachodu. Ciśnienie spada, około południa odnotujemy 1005 hPa.

  Pogoda Poznań

  Do południa pogodnie, później pojawi się więcej chmur. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie spada, około południa odnotujemy 1000 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Do południa pogodnie, później pojawi się więcej chmur. Termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. Ciśnienie spada, około południa odnotujemy 1000 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pogodnie. Temperatura wzrośnie do 4 st. C. Wiatr południowo-zachodni, powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie spada, około południa odnotujemy 992 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...