Informacje
 • Pogoda na 5 dni: zimno będzie coraz bardziej dotkliwe

  09-01-2021 15:46 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach Foto: PAP/Darek Delmanowicz/Ventusky | Video: Ventusky.com

  W połowie następnego tygodnia w całym kraju nie będzie już regionów z dodatnią temperaturą, do tego dosyć silnie powieje. Synoptycy prognozują opady śniegu i deszczu ze śniegiem, choć znajdą się też miejsca z rozpogodzeniami.

  Przed nami pochmurna niedziela z przejaśnieniami i słabymi przelotnymi opadami śniegu. Spadnie poniżej 1 centymetra. Będzie ślisko. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 st. C. na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

  Regiony ze śniegiem i pogodnym niebem

  Poniedziałek również zapowiada się pochmurno, choć przejaśnienia także są możliwe. Opady śniegu synoptycy prognozują dla północnej części kraju. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu silniejszy, zachodni wiatr.

  Niebo we wtorek będzie pełne chmur, poza tym popada śnieg i deszcz ze śniegiem. Można liczyć na to, że na Podkarpaciu zrobi się pogodnie. Temperatura maksymalna osiągnie od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 40-60 kilometrów na godzinę, powieje z kierunku południowego.

  -5 stopni, mocniejszy wiatr

  Środa zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od -3 st. C na Pomorzu do -1 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać umiarkowany, okresami silniejszy wiatr, z zachodu.

  W czwartek czeka nas zmienne zachmurzenie. We wschodnich i centralnych regionach przelotnie popada śnieg. W najcieplejszym momencie dnia zanotujemy od -5 st. C na Suwalszczyźnie do -2 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 40-60 km/h, północno-zachodni wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...