Informacje
 • Pogoda na 5 dni: Zima poddała się tylko na moment. Znów będzie śnieżyć

  22-01-2021 15:59 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Foto: PAP/Darek Delmanowicz/Ventusky | Video: Ventusky

  Po fali arktycznych mrozów do części kraju zawitała wręcz wiosenna aura. Kilkanaście stopni Celsjusza powyżej zera to jednak tylko "wypadek przy pracy", bo pogoda zacznie wracać na właściwe, zimowe tory, choć w wersji "light", z temperaturą oscylującą wokół zera i opadami śniegu, które jednak miejscami mogą okazać się intensywne.

  Jak podaje serwis wetteronline.de, w piątek o godzinie 14 w Strachowicach koło Legnicy na Dolnym Śląsku zarejestrowano nawet 14 stopni Celsjusza. Powyżej zera.

  W kilku miejscach na południowym zachodzie kraju termometry pokazywały 11-12 st. C. Najniższą odnotowaną wartością były 4 st. C w Białymstoku.

  Tak całkiem jednak zima o Polsce jeszcze nie zapomina.

  Ochłodzi się, sypnie śniegiem

  W sobotę na zachodzie kraju będzie pochmurno z opadami śniegu o sumie do 10 centymetrów. Popada też deszcz ze śniegiem i deszcz do 5-10 l/m kw. W pozostałych częściach Polski będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 7 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie, przeważnie z kierunku południowo-wschodniego. W porywach osiągnie prędkość do 40-60 kilometrów na godzinę.

  Niedziela zapowiada się w całym kraju pochmurno z opadami śniegu. Na wschodzie możliwy jest również deszcz ze śniegiem i deszcz. Termometry pokażą maksymalnie od -2 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 5 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

  Na poniedziałek synoptycy prognozują pochmurną aurę, choć można spodziewać się przejaśnień. Nie zabraknie opadów śniegu. Temperatura maksymalna sięgnie od -1 st. C na Podkarpaciu do 1 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Będzie wiać słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr.

  Mocniej powieje

  Pod znakiem chmur upłynie także wtorek, choć przejaśnienia też są możliwe. We wschodnich i centralnych regionach popada słaby śnieg. Na termometrach zobaczymy w najcieplejszych momentach od -1 st. C na Podkarpaciu do 2 st. C na zachodzie. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach do 40-70 km/h, z zachodu.

  W środę wszędzie się wypogodzi. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C na Podlasiu do 0 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 40-60 km/h, zachodni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...