Informacje
 • Pogoda na 5 dni: zbliża się duże ochłodzenie, miejscami będzie ledwie 15 stopni

  15-09-2020 14:47 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach w pogodzie

  Czeka nas ochłodzenie

  Unsplash.com/clement fusil

  Środa będzie ostatnim dniem z bardzo gorącą aurą. Już od czwartku zrobi się chłodniej, temperatura w najcieplejszym momencie dnia miejscami nie przekroczy 15 stopni Celsjusza. Może popadać, niewykluczone są burze.

  W ciągu najbliższej doby wyż znad Karpat odsunie się na wschód w stronę Morza Czarnego i jego wpływ na pogodę w Polsce będzie słabnąć. Środa będzie ostatnim dniem napływu z południa gorących mas powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Po południu tego dnia zacznie nasuwać się nad Śląsk front atmosferyczny związany z niżem znad Włoch.

  Pogoda na 5 dni. Zacznie przybywać chmur

  Co czeka nas w pogodzie w środę? Będzie słonecznie, ale od południa zacznie powoli przybywać chmur. W Sudetach może zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy od 24 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 25 st. C na Suwalszczyźnie, po 28 st. C w centrum kraju i 29 st. C na południu. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny.

  W nocy ze środy na czwartek wkroczy od południa do kraju deszczowo-burzowy front atmosferyczny, związany z niżem znad Włoch. Front obejmie w czwartek południowe i wschodnie regiony kraju. Od zachodu rozwinie się jednak kolejny obszar wyżowy, związany z pogodnym, ale chłodnym wyżem Manfred znad Morza Północnego. Z północy popłyną chłodne masy powietrza pochodzenia arktycznego, które będą się wycofywały pod koniec tygodnia. Ich miejsce zaczną zajmować cieplejsze masy powietrza polarnego płynące z południowego zachodu.

  Ochłodzenie

  W czwartek na południu i wschodzie kraju będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, i burzami. W pozostałych regionach powinno być pogodnie. Znacznie się ochłodzi. Na termometrach zobaczymy od 15 st. C na północnym wschodzie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie północny, umiarkowany i dość silny, w burzach jego prędkość może się wzmagać do 80 kilometrów na godzinę.

  W piątek utrzyma się małe i umiarkowane, kłębiaste zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy od 15 st. C na Suwalszczyźnie, przez 17 st. C w centrum kraju do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany, a na wschodzie okresami dość silny.

  Pogodny weekend

  Czeka nas słoneczna, choć nieupalna sobota. Na termometrach zobaczymy od 17 st. C na Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Z kierunków północnych powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Niedziela zapowiada się pogodnie. Temperatura wyniesie maksymalnie od 16 st. C na Suwalszczyźnie, przez 19 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...